در سالهای نه چندان دور شرکت گوگل تمامی سعی خود را معطوف به ارائه بهترین نتیجه به کاربران نموده است و طی این سال ها با قوی تر شدن هوش مصنوعی موتور جستجوی گوگل تقریباً هر مدلی را که جستجو کنید گوگل با تحلیل کلمات سرچ شده و فهمیدن نیازتان بهترین وب سایت ها را برای تان نمایش خواهد داد و بهترین اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می دهد. به همین منظور گوگل دیسکاور برای کاربران و درک علایق کاربران راه اندازی شده است. Google discover جایگزین Google feed می باشد اما یکسری ویژگی های متفاوت داشته که در این مقاله از سایت برتر قصد داریم این ویژگی ها را شرح دهیم و نحوه راه اندازی Google discover در وب سایت تان بازگو نماییم در ادامه با ما همراه باشید.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

 

نحوه راه اندازی گوگل دیسکاور در وب سایت

برای آنکه بتوانید گوگل دیسکاور را برای سایت خودتان راه اندازی کنید هیچگونه الگوی قطعی و خاصی وجود ندارد و همچنین می شود گفت که شما باید طی چندین مرحله Google discover را در سایت تان راه اندازی کنید. طبق اطلاعیه گوگل الگوریتمی که مقالات و وب سایت را جهت Google discover برمی‌گزیند نه تنها به کیفیت محتوا اهمیت می دهد بلکه کاربران را کمک و همراهی می ‌کند تا به علایقشان دست یابند.

سایت های عمومی زیادی وجود دارد که موضوع خاصی نداشته و بیشتر به دنبال موضوعاتی هستند که مردم به آنها علاقه دارند و برایشان جذاب است. فکر کردن به این موضوع که موضوعات از لحاظ کلمه کلیدی آسان یا سخت باشد و اینکه شما قادر نیستید بهینه سازی چنین موضوعاتی را انجام دهید اصلاً کار صحیحی نیست.

به خاطر داشته باشید که نتایج صفحه اول گوگل و سئو به Google discover هیچ ربطی ندارد و اگر احساس کند که محتوای سایت شما برای کاربران خوب است بدون قرار دادن جایگاهی برای مقالات در نتایج جستجو آن را برای کاربران به نمایش خواهد گذاشت.

توصیه می کنیم همواره برای رسیدن به یک محتوای جذاب بکوشید ، برای نمونه در رابطه با کلمات کلیدی موضوعاتی که اصلاً در رابطه با آنها محتوای نیست یا یک محتوای ناقص وجود دارد تحقیقات جامع به دست آورید.

روش دیگری که صفحات وب سایت و مقالات تان را در دیسکاور باقی می گذارند این است که وب سایت تان را در موضوعات تخصصی به یک سایت مرجع و جامع تبدیل کند. یعنی وبسایتی به وجود آورید که به طور کامل نیازهای کاربر را در حوزه ای که در نظر دارد رفع کند و در رابطه با آن مطلب از سایت شما اطلاعات جامعی را دریافت کنند.

مقاله پیشنهادی : تأثیر گوگل سرچ کنسول در وب سایت

تعریف گوگل دیسکاور و شیوه های رسیدن به آن

نحوه راه اندازی گوگل دیسکاور در وب سایت

با وجود مطالب بالا راحت تر می‌توانید این مبحث را درک نمایید ، در واقع برای تعریف گوگل دیسکاور می توان گفت از بزرگترین فضاهای گوگل به حساب می آید که تا سال ۲۰۱۹ میلادی گوگل مدعی بود که ماهانه بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر در دیسکاور فعالیت می کردند. همچنین معتقد است که این فضا به اندازه فضای اینستاگرام بزرگ خواهد بود. جالب است بدانید که وب سایت های خوش شانس در Google discover نمایش داده می شود و این فضا می تواند بهترین مکان در گوگل برای بهتر دیده شدن باشد برای آنکه بتوانید به این ویژگی دستیابی چندین روش وجود دارد که عبارت است از:

فعالیت در صفحه وب سایت و پست کردن فیلم های بیشتر

پیروی از دستورالعمل ‌های Google news

خلق ترکیبی از محتوای همیشه سبز و ترند

قرار دادن تصاویر در محتوای خود در زمان معین و بهینه کردن آن

بهینه سازی محتوای وب سایت برای گوشی موبایل

ایجاد محتوای وب در حول موضوع اصلی و لینک دهی به آن موضوع

در رابطه با پست کردن فیلم های بیشتر در صفحه سایت تان باید توضیح دهیم که هدف ما یک فضای بسیار جذاب برای پیشنهادات محتوایی است که برای کاربران جذاب است در اختیارشان قرار می دهیم. امروزه دیدن آنلاین ویدیو ها محبوبیت زیادی میان کاربران دارد و روز به روز در حال توسعه است پس هیچگونه تعجبی ندارد که الگوریتم های جستجوی گوگل و  طرفدار اینگونه محتوا باشد.

در رابطه با دنبال کردن دستورالعمل ‌های google news نیز باید بگوییم که این الگوریتم دارای الزاماتی است که این الزامات حاوی انتشار دادن محتوای اصلی و همچنین به کمترین حد رساندن تبلیغ در رابطه با محتوا ها و نوشتن شفاف و واضح آن ها می باشد. با استفاده از این روش خواننده به راحتی درک خواهد کرد که این مقاله را چه کسی نوشته و تا چه تاریخی انتشار پیدا کرده است.

مقاله پیشنهادی : امکانات جدید جستجوی تصاویر در گوگل

سؤالات متداول در رابطه با گوگل دیسکاور

آیا استفاده از Google discover ضرورت دارد؟

خیلی صریح می ‌توان گفت که استفاده از گوگل دیسکاور به بالا رفتن بازدید وب سایت تان کمک می کند اما ترافیکی که از این الگوریتم به دست می آید به نوعی مکمل ترافیک طراحی سایت تان خواهد بود. پس برای بالا رفتن بازدید وب سایتتان از طریق Google discover باید به بهینه ‌سازی سایت تان بپردازید.

نحوه دریافت محتوا در گوگل Google discover به چه صورت است؟

برای اینکه محتوای وب سایتتان در Google discover دیده شود باید قوانین و اصول سئو را به طور صحیح پیاده سازی کنید. همچنین می بایست اقدام به تولید محتوای با کیفیت و جذاب برای کاربران نمایید و باید طراحی وب سایت خیلی خوبی داشته باشید که بهترین تجربه کاربری را ارائه دهد.

انتشار فیلم ها چه تأثیری در وب سایت ما در Google discover دارد؟

همانگونه که به آن اشاره نمودیم فیلم و ویدیوها برای کاربران جذابیت بالایی دارد و با تأکیدی که Google discover جهت استفاده از ویدیو و محتوای ترکیبی دارد می توان انواع مختلف ویدیو نظیر ویدیو های آموزشی ، مصاحبه و … را امتحان کنید و ببینید کدام یک موجب جذب ترافیک بیشتر میشود توجه داشته باشید که ویدیو باید جذاب و کوتاه باشد.

پایداری ترافیک که از طریق Google discover به دست می آید چقدر است؟

ترافیکی که از طریق این طریق به دست می آید تا هنگامی پایدار و با ثبات است که کاربر از آن لذت ببرد. اما به طور معمول یک محتوایی با کیفیت و مفید تا چندین هفته بازدید زیادی خواهد داشت پس از آن نیز بازدید دارد اما نه به اندازه ی اول.