بهینه سازی وب سایت ( SEO )

تیم برتر رایانه به شما کمک می کند تا وب سایتتان را در موتور های جست و جو بهینه سازی کنید تا رتبه بالاتری در نتایج جست و جو بدست آورید و ترافیک مفید سایتتان  افزایش پیدا کند. در حال حاضر هزاران نفر پتانسیل این را دارند که به مشتری دائمی شما تبدیل شوند ، اگر بتوانید به عنوان یک کسب و کار آنلاین ، مشتریانی که به شما نیاز دارند را بیابید ، میزان فروش شما کاهش یافته و به هیچ عنوان رشد نخواهید کرد . با بهینه سازی وب سایت یا به عبارتی SEO می توانید رتبه بسیار خوبی در موتور های جست و جو پیدا کنید و به دنبال آن فروش بهتری نیز خواهید داشت.

 • بیش از 80 درصد ترافیک سایت ها با سرچ از گوگل آغاز می شود.
 • 75 درصد از کاربران گوگل به هیچ عنوان صفحات جست و جو را اسکرول نکرده و به صفحات بعدی مراجعه نمی کنند.

سئو یا بهینه سازی وب سایت در موتور های جستجو از جمله GOOGLE یا Bing و … فرآیندی است که می تواند بازدهی و سود دهی وب سایت شما را افزایش دهد و موجب جذب مخاطبین بیشتر برای سایت شما گردد. امروزه سئو یکی از مهم ترین و یا به عبارتی واجب ترین مراحل در طراحی وب سایت می باشد. به عبارت ساده تر سئو در واقع فرآیند پیاده سازی استاندارد ها و الگوریتم های گوگل و دیگر موتور های جستجو می باشد که در نتیجه عمل قرارگیری در صفحه اول گوگل به وسیله کلمات کلیدی خاص و بهینه سازی سایت را حاصل می نماید.

لزوم بهینه سازی وب سایت

لزوم و اهمیت سئو و بهینه سازی سایت آن است که اکثر افراد از موتور های جست و جو برای رسیدن به مطلب و یا محصول خود در اینترنت استفاده میکنند و این موضوع زمانی رقابتی و جدی می شود که اکثریت افراد فقط به نتایج صفحه اول گوگل توجه می کنند و به نتایج صفحه های بعدی گوگل مراجعه نخواهند کرد.

بنابراین برای دانستن ترافیک بالا و در عین حال مفید در نتایج گوگل می بایست سئو سایت خود را جدی بگیرید. توجه داشته باشید که ما در بهینه سازی شما فقط به دنبال افزایش ترافیک سایت شما نیستیم بلکه ما به دنبال افزایش ترافیک هدفمند برای سایت شما هستیم تا برای شما سودآور باشد که این خود مستلزم انتخاب کلمات کلیدی هدفمند و حرفه ای می باشد که در قسمت های بعد به توضیح آن خواهیم پرداخت. بهتر است قبل از تصمیم گیری در این رابطه به موارد زیر توجه فرمایید:

1ـ بیشتر کاربران اینترنت به دنبال جست و جوی نیاز خود در موتور های جست و جو مانند گوگل ، یاهو و … هستند از این رو بهینه سازی مناسب سایت کلید شما برای رسیدن به بازدید بیشتر است.

2ـ توجه داشته باشید که تمام موتور های جست و جو دقیقا همان چیزی را در اختیار کاربر قرار می دهند که به دنبال آن هستند به همین دلیل در مقایسه با انواع تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بیشتری به سایت سئو شده شما پیدا خواهند کرد و این خود ارزش بهینه سازی را دو چندان خواهد کرد.

3ـ کلمات کلیدی جست و جو شده توسط کاربران برای موتور های جست و جو اهمیت بسیار زیادی دارد. تجربه نشان داده که جذب مخاطب زیاد توسط گوگل برای یک وب سایت می تواند تضمین کننده موفقیت هر شرکتی باشد. باید این موضوع را نیز در نظر بگیرید که بازدید های بدست آمده از روش سئو به هر نوع تبلیغی برتری داشته و هزینه کمتری را نیز به صورت ماهیانه به شما تحمیل خواهد کرد.
4ـ امروزه هر کمپانی و شرکتی که میخواهد در تجارت الکترونیک پیشرفت داشته باشد باید صفحات وب سایت خود را برای موتور جست و جو بهینه سازی کند. هدف اصلی سئو و وب سایت جذب کاربران اینترنتی می باشد.

 

برتری شرکت برتر رایانه در بهینه سازی وب سایت چیست؟

شرکت برتر رایانه ، شرکت خدمات تخصصی توسعه و طراحی وب سایت بر آن است تا با کیفیت ترین و به روز ترین خدمات بهینه سازی را به طیف گسترده ای از مشتریان خود ارائه دهد. تنها یکبار همکاری با تیم ما کافی است تا برای همیشه به انتخاب خود افتخار کنید و در کنار آن شاهد سوددهی وب سایت خود باشید. در این میان برخی از امتیازات شرکت برتر رایانه را برای شما بازگو خواهیم کرد تا بگوییم چرا ما دوست داریم که شما بهینه سازی وب سایت خودتان را به ما بسپارید.

 • گزارش ماهیانه از روند سئو به کارفرما و دریافت هزینه ها به صورت ماهیانه با رضایت مشتری
 • آنالیز دائم رقبا و کلمات کلیدی سود آور برای سایت
 • مدیریت دائم شبکه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ هدف دار
 • تیم تولید محتوای حرفه ای و آموزش دیده
 • تیم کد نویسی و سئو حرفه ای و با تجربه
 • افزایش امنیت سایت جهت حفظ وب سایت از هک و فعالیت های خارجی
 • تبلیغات مستمر و درج لینک های معتبر و ریپورتاژ آگهی در سایت های معتبر و پر بازدید
 • افزایش سرعت بارگذاری وب سایت
 • آنالیز و بهینه سازی لینک های داخلی و خارجی
 • بهینه سازی تصاویر و ویدئو های سایت
 • ثبت سایت در دایرکتوری و سایت های مرجع
 • آنالیز کلمات کلیدی و پیشنهاد مناسب ترین کلمات کلیدی برای وب سایت متناسب با حرفه شما
 • بهینه سازی محتوای متنی و تصویری وب سایت مطابق با آخرین الگوریتم های گوگل
 • افزایش واقعی بازدید و ترافیک سایت
 • رساندن کلمات کلیدی توافق شده به نتایج صفحه اول گوگل

شرکت برتر رایانه با ارائه مشاوره حرفه ای و رایگان در زمینه سئو و بهینه سازی سایت توسط متخصصین کارآموزی و با تجربه این توانایی را دارد که بتواند برای تمامی پروژه های خود در موزه های مختلف کسب و کار راه کار های مناسب را به شما ارائه دهد.

بررسی کلمات کلیدی

قبل از شروع به کار برای بهینه سازی وب سایت شما باید ابتدا بدانید که به کلماتی را قرار است هدف گیری نمایید پیشنهاد می کنیم برای شروع 4 الی 5 کلمه را در ذهن خود داشته باشید که این کلمات در صفحه اول گوگل قرار بگیرند. البته متخصصین ما در گروه برتر رایانه به شما در انتخاب کلمه کلیدی مناسب با سایت و حرفه تان کمک خواهند کرد تا بتوانید بهترین و پر بازدید ترین کلمه را انتخاب و هدف گذاری نمایید.

همان طور که گفتیم ما در سئو واقعی تنها به دنبال افزایش ترافیک شما نیستیم بلکه به دنبال افزایش ترافیک هدفمند و سودآور برای سایت شما هستیم و این مستلزم انتخاب کلمات کلیدی مناسب و هدفمند برای سئو سایت می باشد. تا حدودی می توان گفت انتخاب کلمات کلیدی یعنی اینکه ببینید مشتریان شما درباره سایت شما چه فکری می کنند و یا در سایت شما به دنبال چه چیزی هستند. تیم ما با بررسی وب سایت شما به شما کمک میکنیم تا بهترین و مناسب ترین کلمات کلیدی را با توجه به نیاز صنعت خود انتخاب و در سئو سایت به کار ببرید از جمله نکاتی که در انتخاب این کلمات بسیار مهم می باشند عبارت است از:

 • بررسی و شناسایی هدف کاربران سایت شما
 • میانگین بازدید و یا سرچ کلمات کلیدی شما
 • بررسی رتبه و جایگاه کنونی کلمات انتخاب شده
 • بررسی Keyword Difficulty یا میزان سختی کلمات
 • شناسایی کلمات Low-hanging Fruit

بنابراین نتیجه میگیریم با توجه به زمان بر بودن فرآیند سئو سایت باید کلمات کلیدی را انتخاب کنیم که هم قدرت کمتری داشته باشید و هم دارای ترافیک بالاتری باشند تا بتوانیم زودتر به نتیجه مطلوب برسیم.

 

افزایش تعداد کلیک در وب سایت به واسطه بهینه سازی یا سئو

این باور کاملا اشتباه است که بهینه سازی وب سایت تنها به معنای قرار گرفتن در صفحه اصلی گوگل است . بلکه سئو به معنای افزایش کلیک و بازدید از سایت یا همان افزایش ترافیک سایت است که شما در زمان طراحی سایتتان انتظار دارید. بر فرض مثال اگر شما در عبارت کلیدی برتر رایانه لینک 1 باشید و عبارت جست و جو شده در عنوان طراحی وب سایت شما موجود نباشد کاربران تفاوت زیادی میان سایت شما با سایت رقبای شما احساس نخواهند کرد . اما اگر کلمه کلیدی مورد نظر در عنوان سایت شما وجود داشته باشد کاربر بعد از جست و جوی کلمات کلیدی ، عنوان سایت شما را به صورت پر رنگ و برجسته ( Bold  ) مشاهده می کند و این خود تا حد زیادی میان کاربر را برای ورود به سایت شما افزایش می دهد.

تاثیر محتوا در بهینه سازی وب سایت

موتور های جست و جو دشوار ترین و در عین حال دقیق ترین کار ها را در دنیای اینترنت انجام می دهند. آن ها طی 24 ساعت دائما در صفحات وب میخزند و اطلاعات وب را دریافت می کنند و سعی می کنند آنها را به گونه ی سودمندی ذخیره کنند تا کاربران بتوانند مواردی را که به دنبالشان هستند را به راحتی پیدا کنند. بنابراین ما می توانیم کار آنها را ساده تر کنیم و در مقابل رتبه و جایگاه بهتری از تگ عنوان مشخص کنید و به سئو سایت کمک کنید تا بتوانید به راحتی بیت صفحات تمایز قائل شود . ممکن است در صفحات وب سایت شما دو یا چند صفحه وجود داشته باشد که تا حدی شبیه به هم باشند. اما شما نباید اجازه بدهید که این صفحات از نظر موتور های جست و جوی گوگل یکسان دیده شوند و تفاوت را خودتان برایشان بیان کنید.

از موارد بالا تنها می توان به یک نتیجه مهم رسید که تولید محتوای اختصاصی و غیر کپی با رعایت کلمات کلیدی در متن و عنوان یکی از مهم ترین و اصل ترین عوامل است که می تواند نقش بسیار زیادی در افزایش ترافیک و سئو سایت شما داشته باشد. توجه داشته باشید که در محتوای متنی ، عکس و یا ویدیویی که تهیه می کنید به هیچ عنوان نباید از مطالب تکراری موجود در وب سایت های دیگر استفاده نمایید زیرا این مطالب توسط موتور های جست و جوی گوگل از قبل بررسی شده و آنها به این گونه مطالب کپی و تکراری نه تنها امتیازی نخواهد داد بلکه ممکن است آن را تهدیدی برای سایت شما در نظر بگیرید. و در نهایت این موضوع باعث کاهش رتبه سایت شما شود.

شما می توانید تولید محتوای اختصاصی خود را نیز به ما بسپارید . گروه برتر رایانه به بهره گیری از تیم تولید تولید محتوا اختصاصی قادر است در هر زمینه ی تخصصی اقدام به تولید محتوای متنی ، عکس و یا ویدیویی برای شما عزیزان کند تا با استفاده از آن بتوانید به رتبه مورد نظر خود در گوگل و به دنبال آن ترافیک بالاتر برسید. توجه داشته باشید که با هوشمندتر شدن موتور های جست و جو ، توجه بیشتر آن ها به محتوای ارزشمند ، کسب و کارهایی موفق خواهند بود که روند صحیحی از بازاریابی محتوایی را پیش بگیرند.

به عبارت ساده تر بازاریابی محتوایی ایجاد و اشتراک گذاری محتوای آنلاین مرتبط با برند محصول است که با هدف جذب کاربر از موتور های جست و جو و ایجاد ارتباط با مخاطب صورت می گیرد.

بهینه سازی On-Page و Off-Page

تا به اینجا به اهمیت سئو و بهینه سازی وب سایت پی بردیم . اما بهتر است بدانید که به طور کلی SEO به دو قسمت سئو On-Page و Off-Page تقسیم می شود. در سئو On-Page ابتدا سایت شما مورد ارزیابی قرار می گیرد تا کاستی ها و ایرادات سایت مشخص شود . در ابتدا محتوای سایت شما بررسی می شود و در صورت نیاز اصلاح خواهد شد و نکات مربوط به سئو در آن طبق کلمات کلیدی شما تغییر می کند. ساخت وبلاگ در وب سایت شما میتواند تاثیر بسیار زیادی در بهینه سازی سایت شما داشته باشد . سپس ما به بررسی مسائل فنی سایت مانند محتوا تکراری ، ساختار لینک ها و لینک دهی داخلی سایت ، سرعت سایت و تمامی پارامتر ها میپردازیم تا سایت شما آماده سئو Off-page شود. توجه داشته باشید که تمام بک لینک های گرفته شده برای وب سایتتان باید از سایت هایی باشند که دارای ترافیک و امتیاز بالا از گوگل و دیگر موتور های جست و جو هستند. در غیر این صورت ممکن است نه تنها باعث رشد وب سایت شما نشود بلکه رتبه شما را در نتایج جستجو گوگل کاهش دهد. بنابراین تعداد وب سایت های معتبری که به مطالب شما لینک داده اند نقش به سزایی در ارتقاء و جایگاه وب سایت شما دارند. از همین رو بسیار پر اهمیت است که استراتژی مشخصی برای ایجاد شبکه قدرتمند بک لینک طراحی و پیاده سازی شود.

مهمترین سوالاتی که ممکن است در حوزه سئو به ذهن شما برسد:

 

1ـ هزینه بهینه سازی وب سایت چقدر است؟

در کل سئو به مجموعه ای از فعالیت ها و خدماتی گفته می شود که طی آن سایت شما با افزایش ترافیک و بازدید مواجه می شود و به رتبه بهتری در نتایج جست و جو گوگل دست پیدا خواهد کرد. تولید محتوای اختصاصی ، ویرایش کد های سایت ، درج تبلیغات و آگهی در سایت های معتبر ، لینک سازی داخلی و خارجی و … تنها بخش از این اقدامات مورد نظر شما از لحاظ قدرت و میزان جست و جوی ماهیانه توسط کاربر ، هزینه ای را برای سئو سایت شما مطرح کند. بنابراین نتیجه میگیریم که هزینه سئو ارتباط مستقیم به شرایط و جایگاه وب سایت شما و کلمات کلیدی مد نظر دارد.

 

2ـ آیا سئو سایت یک پروسه زمانبر است؟

مدت زمان سئو وب سایت شما ارتباط زیادی به نوع سایت و اعتبار و جایگاه سایت شما دارد. علاوه بر آن میزان جست و جو و سختی کلمه کلیدی مد نظر شما نیز می تواند تاثیر زیادی در زمان سئو سایت شما داشته باشد اما بر خلاف گروه های دیگر که معمولا به صورت پروژه ای و بدون هیچ گونه تضمینی اقدام به سئو سایت می کنند ما در گروه برتر رایانه پیشنهاد میکنیم که بعد از مشخص کردن کلمات کلیدی و بر طرف کردن ایرادات احتمال سایت ، با توجه به قدرت کلمه کلیدی و استراتژی در نظر گرفته شده برای سئو ، زمانی بین 2 الی 5 ماه به طور مستمر سئو سایت مورد بررسی قرار میگیرد. این کار باعث می شود که علاوه بر افزایش رتبه قدرت سایت ، بعد از این مدت در صورتی که سئو سایت متوقف شده سایت دچار نزول رتبه و کاهش بازدید نگردد. البته به این نکته توجه کنید که به هیچ عنوان نباید از اهمیت تولید محتوا با توجه به خدماتتان غافل شوید.

 

3ـ آیا ضمانتی برای رسیدن به رتبه 1 در نتایج جست و جوی گوگل وجود دارد؟

خیر. هیچ شرکتی در زمینه سئو و بهینه سازی سایت به شما تعهد قرار گرفتن در لینک 1 با نمی دهد مگر اینکه تمام تلاش خود را برای جذب شما انجام دهد. توجه داشته باشید که الگوریتم های گوگل دائما در حال تغییر است. علاوه بر آن همان طور که شما بر روی سئو سایت خود وقت می گذارید ، رقبای شما نیز متقابلا سایت خود را بهینه خواهد کرد. بنابراین امکان کاهش و افزایش رتبه در زمان سئو وجود دارد و امری کاملا طبیعی و قابل پیش بینی است. بنابراین این که با قاطعیت تمام عنوان کنیم که بعد از زمان مشخص به رتبه 1 دست پیدا خواهید کرد کاملا حرف غیر منطقی و غیر قانونی است. با این وجود شرکت های زیادی تنها برای جذب مشتری این وعده دروغین را به مشتریان داده و بعد از مدتی افراد شاهد این موضوع خواهند بود که این وعده تنها یک وعده زود گذر خواهد بود. معمولا قرارگیری در رتبه های TOP 10 در 4 ماه اول و رتبه TOP 5 بعد از 4 ماه ( در صورتی که مراحل سئو ادامه پیدا میکند. )