حتماً شما هم اهمیت لینک ها و url های کوتاه را می دانید ، در واقع در ساده ترین حالت می ‌توان گفت که لینک های طولانی کاربر پسند نیستند. همچنین url های کوتاه راحت‌ تر در حافظه ثبت می شوند و اشتراک گذاری آن ها نیز ساده تر است. همان طور که می دانید وردپرس یکی از سیستم های مدیریت محتوا می باشد که از طریق آن می توانید محتوای سایت خود را کنترل و مدیریت کنید. در واقع وردپرس یکی از سیستم های پرطرفدار و بسیار کاربردی در میان سایر سیستم های مدیریت محتوا می باشد که شما می توانید لینک های خود را با استفاده از آن کوتاه کنید. ما در این مطلب به بررسی راه و روش های کوتاه کننده لینک در وردپرس می ‌پردازیم ؛ لطفاً با سایت برتر همراه باشید.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

 

بهترین افزونه های کوتاه کننده لینک در وردپرس

Pretty Link: از Pretty Link می توان به عنوان یکی از بهترین افزونه ها یاد کرد که به عنوان یک کوتاه کننده لینک در وردپرس شناخته می شود. این افزونه کمک می کند تا لینک های طولانی را کوتاه کنید. با استفاده از این افزونه شما این توانایی را دارید تا از طریق ایجاد لینک های بهتر ترافیک بیشتری را نیز برای وبلاگ خود به وجود آورید که این موضوع می تواند برای سایت شما بسیار مفید و کاربردی واقع شود.

Thirsty Affiliates: از طریق این افزونه شما می توانید لینک های افیلیت خود را کوتاه کنید. همچنین با استفاده از آن شما قادرید تا لینک ها را ایمپورت نمایید ، کلمات کلیدی را به طور خودکار لینک دهی کنید و آمار را به صورت کامل و جامع تجزیه و تحلیل نمایید. این افزونه به شما این امکان را می دهد تا لینک ها را در گروه های مختلف سامان دهید و از طریق پنل آن ها را مدیریت کنید.

URL Shortener by MyThemeShop: شما از طریق این افزونه قادرید تا لینک های خود را از حالت اولیه بسیار کوتاه تر و جذاب تر کنید. حتی می توانید با استفاده ازURL Shortener by MyThemeShop آن ها را به طور کلی پنهان نمایید. شما با استفاده از این افزونه می توانید ریدایرکشن های ۳۰۱ ، ۳۰۲ و ۳۰۳ را ایجاد کنید.

در این افزونه این امکان وجود دارد تا کلمات کلیدی مورد نظر را به لینک های کوتاه پیوند دهید. همچنین در این افزونه قابلیت شخصی سازی لینک ها وجود دارد و از آنجایی که مدیریت لینک ها با تعداد زیاد سخت است‌ ، با استفاده از این افزونه می توانید به خوبی آن ها را سامان دهید.

Easy Affiliate Links: افزونه نامبرده این قابلیت را به شما می دهد تا بتوانید آدرس های اینترنتی طولانی را به نسخه های کوتاهی مبدل سازید.

بیشتر بدانبد : آموزش ساخت پاپ آپ در وردپرس

استفاده از افزونه Jetpack به عنوان کوتاه کننده لینک در وردپرس

استفاده از افزونه های مختلف در وردپرس می تواند به مدیریت بهتر سایت شما کمک کند و سهولت بیشتری به آن ببخشد. افزونه Jetpack یکی از بهترین افزونه های کوتاه کننده لینک در وردپرس محسوب می شود.

البته برای استفاده از این افزونه توجه داشته باشید که پیوند های کوتاه WP.me ، داده ها را ردیابی نمی کنند که این موضوع می تواند یک عیب محسوب شود. ما در این قسمت به روش استفاده از این افزونه و کوتاه کردن لینک ها می پردازیم:

در مرحله اول ابتدا این افزونه را نصب کنید و سپس آن را فعال سازی نمایید.

در قدم دوم آدرس اینترنتی yourdomainname.com/wp-admin/admin.php?page=jetpack_modules را در مرورگر خود وارد کنید.

در مرحله بعد نام دامنه سایت خود را به yourdomainname.com تغییر دهید.

با این کار صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود.

 

از صفحه باز شده گزینه پیوندهای کوتاه WP.me را بیابید و آن را فعال کنید.

با این کار هر زمان که یک بازدید کننده از گزینه اشتراک گذاری استفاده کند ، سایت به شکل خودکار لینک‌های کوتاه WP.me را طی چند ثانیه ایجاد می کند. با فعال کردن این گزینه دکمه  Get Shortlink در ویرایشگر وردپرس بالای صفحه سمت چپ افزوده می‌ شود که می توانید آن را در شکل زیر مشاهده نمایید.

این روش یکی از ساده ترین روش های کوتاه کننده لینک می باشد که با استفاده از آن می توانید لینک های خود را کوتاه کنید و استفاده نمایید. حتماً تا به اینجا پی برده اید که استفاده از افزونه های وردپرس می تواند یک روش بسیار کاربردی برای کوتاه کردن لینک محسوب شود. لطفاً در ادامه مطلب نیز ما را همراهی کنید.

بیشتر بخوانید : لینک UTM چیست؟

روش استفاده از URL Shortener به عنوان کوتاه کننده لینک در وردپرس

افزونه URL Shortener یکی از افزونه هایی است که به منظور کوتاه کننده لینک در وردپرس استفاده می شود. این افزونه تا کنون ۴ هزار نصب فعال در جهان داشته که طی آن امتیاز سه و نیم را از پنج نمره کسب نموده است. در ادامه مطلب با شرح روش استفاده از این افزونه همراه ما باشید.

در مرحله اول توجه داشته باشید که بعد از نصب و فعال سازی افزونه ، گزینه جدیدی با عنوان Short Links به پنل وردپرس شما افزوده می شود.

شما می توانید برای سازماندهی بهتر لینک ها آن ها را گروه بندی کنید. به این منظور گزینه  Categories را از منو Short Links انتخاب نمایید و در صفحه باز شده دسته بندی های مورد نظر خود را ایجاد کنید.

سپس در مرحله بعد از منو  Short Links روی Add link تپ نمایید و در قسمت Short Link لینک کوتاه شده خود را وارد کنید. در مرحله بعد در بخش Redirect To تعیین کنید که لینک به چه آدرسی هدایت شود و با هر بار کلیک روی لینک کوتاه شده کدام صفحه باز شود. سپس در فیلد بعدی Redirection Method را تعیین کنید که ترجیحاً همان گزینه اول را انتخاب نمایید و در آخر روی  Add link تاچ نمایید تا لینک ایجاد شود.

با طی همین مراحل ساده شما می توانید لینک کوتاه خود را ایجاد نمایید. همچنین توجه داشته باشید که در بخش Advanced شما قادرید تا تنظیمات لینک های ایجاد شده را به دلخواه تغییر دهید.

از قسمت Short links شما می توانید به لینک هایی که ساختید دسترسی پیدا کنید و حتی تغییراتی را نیز در آن ها اعمال کنید.

همچنین در صورتی که تمایل داشتید لینک ها به صورت پیش فرض تنظیماتی را داشته باشند می توانید از قسمت Settings این تنظیمات را اعمال نمایید.

پیشنهاد می شود برای فهم بهتر مقاله کوتاه کننده لینک را مورد مطالعه قرار دهید

نتیجه گیری

همان طور که دریافتید استفاده از لینک های طولانی علاوه بر آن که کاربر پسند نیستند و ظاهر زیبایی ندارند ،‌ به یاد سپردن آن ها در حافظه سخت تر است و در نتیجه اشتراک گذاری آن ها با دیگران نیز با مشکلاتی همراه می باشد. از این رو روش هایی ایجاد شده که می توانید با استفاده از‌ آن ها لینک های مورد نظر خود را کوتاه کنید و استفاده نمایید. به این منظور شما می توانید از وردپرس کمک بگیرید. در واقع از طریق وردپرس و افزونه های آن قادرید تا لینک های خود را کوتاه کنید و استفاده نمایید. ما در این مطلب به معرفی و بررسی بهترین افزونه های وردپرس پرداختیم تا شما بتوانید از آن ها به این منظور استفاده کنید. همچنین روش استفاده از افزونه Jetpack و URL Shortener را نیز شرح داده‌ایم تا به کار گیری آن ها برای شما کاملاً واضح ، روشن و بدون ابهام باشد. از اینکه تا به اینجا همراه سایت برتر بوده اید متشکریم. لطفا از دیگر مطالب ما در سایت دیدن فرمایید.