همه ما هر روز وقت زیادی را در شبکه‌ های اجتماعی مختلف می گذرانیم . خیلی از این شبکه ها صرفاً برای سرگرمی و گذراندن وقت هستند و برخی از آنها اینطور نیست. لینکدین از شبکه های اجتماعی است که می ‌شود با آن ارتباطات قوی و کارآمد ساخت و به نوعی دیدگاه های مختلف درباره موضوعات مختلف را خواند و موقعیت های شغلی جدیدی پیدا کرد. تقریباً از سال ۱۳۸۵ به  بعد کم کم به تعداد کاربران ایرانی در داخل این شبکه اجتماعی اضافه شد. این شبکه در میان ایرانیان به عنوان شبکه اثر گذار اجتماعی در حوزه حرفه ، تخصص و استخدام جای پیدا کرده است و برای شرکت‌ های خارجی که به دنبال بازار ایران هستند به نوعی منبع اطلاعات تبدیل شده است. در صورتی که به دنبال حرفه ای شدن در شغل و کسب و کارتان هستید در رابطه با این شبکه و کاربری آن در این مقاله بیشتر بدانید.

بیشتر بخوانید : پلاگین چیست؟

آشنایی با لینکدین

Linkedin بزرگترین شبکه اجتماعی تخصصی در جهان به حساب می آید . در صورتی که مدیر بازرگانی یک شرکت بزرگ یا صاحب یک کسب و کار کوچک محلی می باشید یا حتی اگر یک دانشجوی سال اولی و به دنبال کار هستید ، این شبکه می تواند کمک زیادی به شما کند . شبکه اجتماعی لینکدین پلتفرم برای افرادی است که می خواهند با پیدا کردن فرصت های شغلی جدید و آشنایی با کسب و کارهای مختلف به طور جدی حرفه ای را دنبال کنند . یک شبکه اجتماعی حرفه ای برای متخصصان کسب و کار محسوب می شود که با آشنایی با افراد حرفه ای می ‌توانید در ارتباط با زمینه فعالیت تان صحبت نموده و شماره تلفن یا دیگر اطلاعات تماس خود را با آنها به اشتراک بگذارید . در این شبکه می توانید یک رزومه آنلاین برای خود تهیه کرده و با استفاده از لینک اختصاصی مربوط به خودتان آنرا در هر کجا که بخواهید منتشر نمایید  .

فعالیت صحیح در این برنامه مانند تمامی شبکه های اجتماعی از طریق تولید محتوای با ارزش و تبلیغ در آن صورت خواهد گرفت . در زیر نکات مهمی جهت فعالیت درست  در شبکه را برایتان بازگو نموده ایم :

* در صورتی که فعالیت خود را تازه شروع کرده اید بهتر است تنها به تبلیغ صرف محتوای سایت نپردازید با ایجاد پیام های مختلف به جذب سریعتر کاربران کمک کنید .

* جهت افزایش ارتباطات خود با افراد دیگر و کاربرانی که در دایره مشتریان محصولات و شما قرار ندارند نیز ارتباط برقرار نمایید .

* افرادی که می‌توانند مشتریان بالقوه محصولات باشند را در اولویت بازاریابی خود قرار دهید

* در هر پیامی بیشتر از یک لینک ایجاد نکنید

* جهت اضافه کردن عکس و لینک از ابزار مخصوص آن در Linkedin استفاده کنید

* آپدیت های برنامه را به طور منظم انجام دهید

برای اطلاع از تعرفه های طراحی سایت ارزان بر روی لینک کلیک کنید

مزیت لینکدین برای افراد و شرکت ها

کاربران می‌توانند با ثبت نام در لینکدین یک حساب کاربری برای خود ایجاد کرده و در پروفایل خود مهارت ها و سوابق کاری خود را نوشته و با دیگران در ارتباط باشند. توجه نمایید که بر عکس شبکه ‌های اجتماعی دیگر این ارتباط کاملاً کاری است و محتوایی که در این شبکه به اشتراک گذاشته می شود باید مختص به شغلی باشد که در آن فعالیت می نمایید از طریق همین فعالیت ها مدیران و کارفرمایان می‌توانند افراد را شناسایی و نیروی کار مورد نیاز شرکت خود را از میان آنها پیدا کنند. به همین علت است که از این شبکه به عنوان رزومه آنلاین یاد می‌شود و افراد برای گسترش کسب و کار خود حتماً به آن نیاز خواهند داشت.

Linkedin به شرکت ها این اجازه را می دهد که صفحه ای مختص به تجارت خود را راه‌اندازی کنند و با داشتن یک صفحه عمومی فعالیت های کاری خود را در صفحه اختصاصی شده به دیگران اشتراک بگذارند تا کاربران بتوانند اخبار و فعالیتهای سازمان و شرکت مورد علاقه خود را دنبال نمایند. تمامی این ها منجر به آگاهی بیشتر از آن برند شده و کم کم شرکت میان افراد شناخته می شود. جالب است بدانید این شبکه اجتماعی اولین شبکه ای است که استراتژی اش را متمرکز بر کسب و کار چیده و همین ویژگی یک مزیت رقابتی میان شبکه‌های اجتماعی دیگر به حساب می آید . به طور تقریبی این شبکه تا به امروز حدود 600 میلیون این کاربر را به خود اختصاص داده است.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

 

گسترش کسب و کار با لینکدین

آشنایی با لینکدین - تصویر نوشته سایت برتر

این سوال برای بسیاری از کاربران پیش می‌آید که آیا در حوزه فعالیت خود لینکدین کارآمد است یا نه . قبل از هر چیزی ابتدا باید بازار هدف خود را مشخص کنیم شما باید بدانید که آیا محصول یا خدماتی که ارائه می کنید می ‌تواند در یک شبکه اجتماعی تخصصی طرفدار داشته باشد یا نه . باید بگوییم این شبکه اجتماعی فرصت استثنایی برای بازاریابی های صنعتی و مصرفی به حساب می آید . کسب و کارهایی با بازاریابی صنعتی کسب و کاری است که مشتریان کسب و کارهای دیگر هستند و کسب و کار های بازاریابی مصرفی کسب و کار هایی هستند که مشتری شان افراد می باشند . این افراد در شبکه های اجتماعی با ارائه محصولاتی نظیر محصولات آموزشی ، دوره های دیجیتال مارکتینگ و … مخاطب هدف افرادی است که می‌خواهند مهارت یاد بگیرند یا بر مهارت هایشان اضافه کنند . این محصولات چون به درد کار و افزایش مهارت افراد می خورد مناسب Linkedin است . همانطور که گفتیم این شبکه اجتماعی با کاربران عادی در تماس نیست کاربران Linkedin بسیار سخت تر از کاربران دیگر شبکه های اجتماعی است . پیشنهاد برتر رایانه این است که هر چه سریعتر در این شبکه عضو شوید و فعالیت خود را آغاز کنید . با فعالیت در این شبکه می توانید به جذب مشتری بپردازید و در صورتی که شرکت تان معتبر است بازار هدف محصولاتتان سایر تجارت ها می ‌شود . با فعالیت کردن درون شبکه نه تنها به عنوان فردی ماهر در صنعت خود شناخته خواهید شد بلکه به مرور زمان فرصتهای شغلی مناسبی به شما پیشنهاد خواهد شد.

چگونه در لینکدین عضو شویم ؟

در ابتدا به آدرس لینکدین به نشانی linkedin.com مراجعه کنید و سپس اقدام به کامل کردن فرم ثبت نام نموده در انتها با کلیک بر روی join now در سایت مذکور عضو شوید . دقت داشته باشید که گذرواژه  باید بیشتر یا مساوی ۶ کاراکتر شود . در فیلد اول ایمیل و یا شماره موبایل خود را وارد نمایید تا با تایید اطلاعات حساب کاربری شما وارد سایت Linkedin شوید.

ساخت حساب کاربری

برای ورود ابتدا باید حساب کاربری بسازیم . جهت ثبت نام ؛ نام ، نام خانوادگی ، ایمیل و پسورد مورد نظر را وارد کنید . البته این امکان وجود دارد تا با حساب کاربری فیس بوک خود نیز ثبت نام کنید.

پس از وارد نمودن اطلاعات اولیه کشور خود را مشخص کرده که در صورت انتخاب ایران نیازی به وارد کردن فیلد پستال کد نیست .

در بخش بعدی و در فیلد اول آخرین شغل خود را وارد نموده و در قسمت دوم شرکت یا موسسه ای که با آن همکاری دارید را بنویسید . در قسمت سوم نیز جهت مشخص کردن زمینه فعالیت تان است.

کامل نمودن موارد درخواستی بر روی Continue کلیک کرده و در مرحله بعد ایمیل خود را تایید نمایید.

بعد از طی مراحل ذکر شده پروفایل Linkedin شما آماده است.

آشنایی با محیط لینکدین

پس از آن که پروفایل خود را ایجاد نمودیم باید آن را تکمیل کنید . این کار بسیار حرفه ای و ماهر به نظر می‌آید ؛ توجه داشته باشید که اگر Linkedin نداشته باشید در دنیای کسب و کار وجود خارجی نخواهید داشت !

قسمت های مختلف اکانت لینکدین

این شبکه قسمت های مهم متعددی دارد که یک به یک شما را با این بخش ها آشنا خواهیم کرد :

home

این قسمت شامل بخش های مختلفی است و جهت نمایش فست ها و فعالیتهای افرادی است که با آنها Connected هستید .

اصطلاح connect همان فالو کردن است اما با تفاوت های جزئی . اما در همین حد بدانید اگر کسی با شما کانکت باشد به این معناست که مطالب و فعالیتهای تان در قسمت home شبکه اجنماعی برای دیگران نمایش داده خواهد شد .

my network

در این بخش می توان افرادی که با آنها connect هستید را ببینید و مدیریت نمایید . البته امکان مشاهده افراد connected در قسمت پروفایل فراهم شده که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم . از کاربردهای این بخش امکان مشاهده افراد جدید و توسعه دایره ارتباطتان است .

در ستون سمت چپ صفحه می توانید آماری نظیر تعداد connection های افرادی که دنبال می کنید ، گروه هایی که در آن عضو هستید ، صفحات . هشتگ هایی که آنها را دنبال می‌کنید در اختیار داشته باشید . در ابتدای ورود به این برنامه تلاش می‌کند تا کانکشن های خود را افزایش دهد .

jobs

Linkedin ابتدا با هدف کاریابی و استخدام پا به عرصه گذاشت اما مدتی بعد ماهیت آن عوض شد و اهداف دیگری را هم دنبال نمود . این قسمت برای کارجویان و کارفرمایان در نظر گرفته شده اما در ایران به این قسمت آن طور که باید توجه نشده است با این حال بعضی از شرکت ها آگهی های استخدام خود را در این قسمت منتشر می کنند.

بیشتر بدانید : طراحی سایت در پاکدشت

چگونه در لینکدین فعالیت داشته باشید؟

از لینکدین می توان برای مشاغل آنلاین و کارهای آفلاین استفاده بسیاری نمایید . مواردی از مهم ترین استفاده های  Linkedin در کسب و کار را در ادامه بخوانید :

دستیابی به ارتباطات مفید

ارتباطات در این شبکه اجتماعی به سه دسته عمومی تقسیم می شود :

ارتباطات حرفه‌ای و کاری ؛ ارتباطات مرتبط با افراد و شرکت‌هایی است که علایق ، نیازها و مشترکات بسیاری با هم دارند و می توان با پیدا نمودن چنین افرادی کسب و کارتان را بهبود بخشید و روابط کاریتان را گسترده تر کنید.

ارتباطات فردی ؛ همانند هر شبکه اجتماعی دیگر ارتباط داشتن با دوستان و آشنایان در Linkedin وجود دارد . این ارتباط هم می‌تواند کاری باشد و می توان فارغ از هر نوع صمیمیتی به عنوان یک پلتفرم حرفه ای از این شبکه اجتماعی جهت بهبود کسب و کار استفاده کنیم . به این نکته توجه کنید که قبل از قبول کردن و پیشنهاد هر ارتباطی به این فکر کنید که از چه طریق می توان این ارتباط را به نفع خود استفاده کنیم . حداقل هر چند وقت یکبار لیست کانکشن های خود را آپدیت کنید و سعی کنید افراد بیشتری را به کانکشن خود اضافه نمایید . در صورتی که از قبول کردن برخی پیشنهادات احساس خوبی ندارید به راحتی از قبول آن دست کشیده و تنها افرادی که برایتان مفید است را در شبکه نگه دارید.

مشتریان ؛ این ارتباط به شدت در این شبکه اجتماعی دیده می شود . کانکشن هایی میان متقاضیان و مشتریان با صاحبان کسب و کار به وجود می آید . این شبکه به عنوان بهترین راه برای تبلیغ کسب و کار است و از این راه می‌توانید با میلیون ها کاربر که متقاضی خدمات مختلف هستند ارتباط برقرار نمایید.

عضویت در گروه های لینکدین و آشنایی با بخش های دیگر آن

گروه هایی که در لینکدین وجود دارد برای اشتراک گذاری کار های خود در یک محیط حرفه‌ای از یک صنعت خاص و یا منطقه مورد علاقه کاربران است ، در این محیط ها گروه های بسیاری وجود دارد . شما میتوانید با عضویت در این گروه ها فرصت شغلی با تعداد بالاتری و زمینه های شغلی بیشتری را پیش رو داشته باشید .

messaging

این بخش برای ارسال و دریافت پیام می باشد و توضیح خاصی ندارد با استفاده از چت باکس که در تمامی صفحات این برنامه در پایین و سمت راست موجود است می توانید به افراد مورد نظر خود پیام دهید .

notification

هر تعاملی از طرف دیگران و یا اعلان های مهم را به صورت یکجا در اختیار دارید . جهت داشتن تعامل بهتر این بخش و مرتب چک کنید تا واکنش‌های مناسب در زمان مناسب داشته باشید .

me

این قسمت به عنوان اتاق کنترل شما به حساب می آید که با تب کردن بر روی آن یک باکس کوچک برای تان نمایش داده خواهد شد . در این قسمت تنظیمات مربوط به پروفایل حریم شخصی و انتخاب زبان امکان پذیر است . در صورتی که ادمین پیج هستید امکان انتخاب پنل آن از این طریق امکان پذیر خواهد بود . همچنین با کلیک بر روی عبارت آبی‌رنگ view profile می توانید جزئیات پروفایل خود را مشاهده نمایید

مزیت های لینکدین برای سئو

Linkedin را می توان یکی از ابزار شبکه های اجتماعی با تاثیرات بسیار بر سئو سایت دانست . توجه داشته باشید که هر بک لینک از لینکدین نسبت به بقیه لینک ها ارزش بیشتری داشته و در صورتی که شما در سایت های خود مقالات اختصاصی قرار می دهید ، Linkedin به عنوان بهترین شبکه جهت اشتراک گذاری مقالات تان است . در این شبکه افراد به دنبال مطالب تخصصی هستند و در صورتی که هر مطلبی غیر از موضوع اصلی قرار داده شود نه تنها باعث تخریب صفحه کاری شده بلکه بقیه کاربران نیز با آن مطالب برخورد جدی خواهند کرد . متاسفانه به دلیل فیلترینگ فیسبوک و برنامه های دیگر کاربران غیر تخصصی و افرادی که به دنبال فقط مطالب طنز و غیر مربوطه هستند در Linkedin زیاد شده و شاهد بالا بودن پست های غیر علمی و غیر تخصصی هستیم .