آنتی ویروس و برنامه های امنیتی برای اجرا بر روی سیستم کامپیوتری و گوشی موبایل که با اطلاعات مهم از اهمیت بالایی برخوردار است و موجب حفاظت داده ها در برابر بدافزارها می گردد. برای بسیاری از کاربران سؤال است که آیا برنامه های موجود قابلیت انجام این کار را دارند یا نه؟ برای آنکه بتوانید از قابلیت های آنتی ویروس و قدرت فایروال ها و دیگر برنامه های امنیتی بر روی سیستم و گوشی موبایل خود اطمینان یابید بهتر است که ابتدا آن را تست کنید. در این مقاله از سایت برتر قصد داریم در رابطه با شیوه های تست آنتی ویروس، برنامه های امنیتی و فایروال بر روی گوشی موبایل و سیستم صحبت نماییم، در ادامه ما را همراهی کنید.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

نحوه تست آنتی ویروس به چه صورت است؟

اولین شیوه ای که برای تست آنتی ویروس بر روی سیستم و گوشی موبایل شما پیشنهاد می کنیم ایجاد یک فایل ویروس جعلی می باشد. برای تست کردن آنتی ویروس ویندوز از فایل EICAR استفاده نمایید. پس از ایجاد این فایل که هیچ گونه ماهیت بدافزاری ندارد می توانید برای کپی کردن این متنNotepad  را باز و متن زیر را در  صفحه قرار دهید:

X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*

علاوه بر این با دانلود فایل EICAR زمان اجرای آنتی ویروس این فایل از خود واکنش نشان داده و آن را به عنوان یک بدافزار شناسایی می کند. با دانلود فایل eicar_com.zip قادر خواهید بود تا درون یک فایل زیپ را تست کنید هم چنین از طریق  eicarcom2.zip میتوانید ویروسی بودن یک فایل زیپ را تست نمایید.

نحوه تست آنتی ویروس به چه صورت است؟

از طرفی می توانید فایل ها از طریق HTTPS دانلود تا آنتی ویروس تان این اتصالات را نصب و بررسی نمایید.

تست کردن فایروال از طریق پورت اسکن

از طریق یک روتر با داشتن قابلیت NAT که شبیه فایروال عمل نموده و از اتصال دیگر رایانه های موجود در اینترنت به کامپیوتر جلوگیری می نماید. برای اطمینان از کار کرد سریع آن می توانید از ShieldsUP استفاده نموده و پورت اسکن را در آن به اجرا درآوریم و ببینید که آیا پورت ها در آدرستان باز هستند یا بسته، با بسته بودن پورت ها سیستم تان هیچ گونه آسیبی نخواهد دید.

بررسی افزونه های مرورگر جهت تست آنتی ویروس

پلاگین های مرورگر ها شامل افزونه های مرورگر های قدیمی آنچنان مشکل ساز نیستند بهتر است از افزونه‌های استفاده کنید که کاربران زیادی داشته و دارای اعتبار هستند. در ابتدا به مجوزهای مورد نیازتان دقت کنید و ببینید با توجه به خدماتی که ارائه می دهند منطقی است یا خیر. برای نمونه هیچ دلیلی ندارد که یک برنامه افزودنی مسدود کننده تبلیغات به وبکم و میکروفون تان دسترسی داشته باشد. در صورت وجود چنین چیزی باید در نصب آن پلاگین تجدید نظر نمایید.

به روز رسانی نرم افزار ها جهت افزایش امنیت آنها

یک شیوه دیگر برای ممانعت از صدمه دیدن برنامه ها و سیستم ها بدون تست آنتی ویروس وجود دارد و به روز رسانی آنان می باشد. به طور معمول در سیستم عامل ها قسمتی را جهت آپدیت نمودن کلیه نرم افزارها و سیستم عامل ها اختصاص می دهد و از طرفی آپدیت اتوماتیک از طریق گزینه فعالسازی موجود است. زیرا برنامه هایی که از طریق اینترنت جهت فرستادن اطلاعات استفاده می گردد مثل برنامه های چت، وی پی ان و مرورگرها باید بیش از دیگر موارد آپدیت شوند. این عامل برای برنامه هایی که در گوشی های موبایل هستند نیز صدق می کند و میتوانید از این طریق امنیت دستگاه خود را بالا ببریم.

معرفی وب سایت های معروف جهت تست آنتی ویروس

دانلود کردن ویروس برای تست کردن آنتی ویروس کار خوبی نیست و باعث می شود تا به سیستم تان صدمه وارد شود. به همین علت بهتر است از یک برنامه یا وبسایت قوی استفاده کنیدکه پیشنهاد می کنیم سایت تست آنتی ویروس تحت عنوان SpyShelter انتخاب نمایید. این ابزار مربوط به ثبت داده ها بوده و ورودی صفحه کلید وب کم و کلیپ بورد کامپیوترتان را کنترل می کند. با دانلود این اپ خواهی فهمید که آنلاین روی سیستم تان عمل میکند یا نه. در صورت نداشتن هیچ گونه عملکردی ابزار را بوت کرده ببینید بدون اینکه آنتی ویروس به شما اخطار دهد چه کارهایی میتوانید انجام دهید. این برنامه جهت بررسی آنتی ویروس در موقعیت واقعی بسیار کارآمد است.

معرفی وب سایت های معروف جهت تست آنتی ویروس

علاوه بر این برای تست نمودن برنامه های امنیتی می توانید از AMTSO به عنوان مجموعه خوبی از تمامی تست ها استفاده کنید. این نوع آزمایشات هیچگونه تأثیر بدی بر روی سیستم تان خواهد داشت و فقط برای تست هستند و برای حفاظت از درایو نیز مفید می باشد. برای شناسایی سایت فیشینگ مورد استفاده قرار می گیرد و ایمنی اپ هایی را که به طور ناخواسته نصب شده بررسی می نماید. در صورت وجود مشکل این وبسایت نحوه نصب کردن آن را به شما آموزش خواهد داد. با کلیک بر روی نام ارائه دهنده امنیتی به صفحه راهنما هدایت خواهید شد.

ابزار کارآمد AV-Comparatives روشی دیگر جهت تست کردن آنتی ویروس به حساب می آید. با اجرا کردن این ابزار و انجام شدن اسکن بر روی نتایج کلیک نموده و راهنما را مورد مطالعه قرار دهید. علاوه بر این با مشاهده یک امتیاز کلی خواهید فهمید که این ابزار چقدر کارآمد است. با این کار طیف وسیعی از تست ها را که انجام شده است می توان امتحان کنید.