وقتی که شما بخواهید محتوای مختلفی را در وب سایت خود بگذارید میبایست مطالب را در دسته ‌بندی‌ های خود قرار دهیم. در سیستم مدیریت محتوای وردپرس شیوه‌های مختلفی جهت طبقه بندی استفاده می شود. این ابزارهای گوناگون این امکان را به شما می دهند که طبقه بندی دلخواهی را به سایت خود بیافزایید. این نوع طبقه بندی در سایت بسیار مهم است و مزیت های زیادی نیز برای کاربران تان خواهد داشت. علاوه بر این در سئو و بازدید های وبسایت تأثیرگذار می باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با مفهوم Term در وردپرس بیشتر آشنا شوید.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

 

تعریف Term در وردپرس

هر وقت محتوای وب سایتتان از یک میزان مشخصی بیشتر شود حتماً به این احتیاج پیدا می‌کنید که آنها را طبقه بندی نمایید و در دسته مخصوص داخل وبسایت بگذارید. طبقه بندی از اهمیت زیادی برخوردار است و کارکرد وب سایت تان را ارتقاء خواهد داد. این طبقه بندی ها شامل دسته بندی ها و برچسب ها می باشد که می توانید آن را در سایت خود پیاده سازی نمایید.

با طبقه بندی کاربران وبسایت بهتر از مطالب تان استفاده می کنند و میان مقالات زیادی که در سایتتان موجود است سردرگم نخواهند شد. از طرفی ساخت طرح طبقه بندی در وبسایت یک کار بسیار راحتی است و برای آن می توان از قابلیت هایی که وردپرس به صورت پیش فرض در اختیارتان قرار داده استفاده نمود نمایید و محتوای وب سایتتان را به راحتی طبقه بندی کنید.

لازم به ذکر است که Term در وردپرس باید به طور کاملاً اصولی انجام بگیرد به گونه ای که بتوان مطالب سایت خود را به بهترین شکل ممکن طبقه ‌بندی نمایید. در ادامه می خواهیم در رابطه با تاثیر ترم در وردپرس جهت بهینه سازی وب سایت صحبت کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

تأثیر Term وردپرس و سئو

همانگونه که می دانید سئو وبسایت از عوامل بسیار مهم در وردپرس به حساب می آید و شما می بایست اصول مربوط به سئو سایت را در نظر بگیرید و آن را در وب سایت خود رعایت نمایید.

موارد بسیاری وجود دارد که بر سئو سایت تأثیر گذار خواهد بود. از عوامل مهمی که در سئو وب سایت تان تأثیر می گذارد دقیقاً طبقه بندی مطالب سایت تان است. در واقع هر چقدر شما بتوان سئو سایت خود را از طریق شیوه های مختلف ارتقا دهید این عامل باعث می شود تا میزان بازدید کننده زیادی به سمت سایت تان جذب کند.

با این عمل شما می توانید تا حد زیادی به کسب و کار اینترنتی خود رونق و گسترش دهید. موتورهای جستجو برای بهینه سازی استانداردهای مختلفی را در نظر می گیرند که باید حتما آنها را لحاظ کرد تا بتوانید رتبه خود را بهبود دهید به کار گیری از طبقه بندی مطالب در وب سایت از این استانداردها به حساب می‌آید که باید حتماً آن را انجام دهید.

مقاله پیشنهادی : نحوه ایجاد ریدایرکت در وردپرس

رابطه تاکسونومی با Term در وردپرس

کاربرد اصلی Term در وردپرس

همانگونه که در بالا به آن اشاره نمودیم از دسته بندی و برچسب ها برای طبقه بندی وب سایت استفاده می شود. اما گاهی اوقات ممکن است که شما این مدل طبقه ‌بندی را با تنوع و دقت و همچنین تفکیک پذیری بیشتری انجام دهید.

شما می توانید از طریق قابلیت تاکسونومی در سایت وردپرسی خود استفاده نمایید. از طریق این قابلیت می توانید یک نوع طبقه بندی سفارشی در سایتتان ایجاد کنید. در واقع رابطه Term در وردپرس با تاکسونومی را اینجا می فهمید، واژه تاکسونومی نیز به معنی طبقه بندی است به عنوان یک قابلیت پرکاربرد در موارد گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

در هر قسمت اگر گروه های گوناگونی داشته باشیم به این نوع گروه‌ ها طبقه ‌بندی گفته می‌شود. از طریق تاکسونومی شما قادر خواهید بود مطالب دلخواه در سایت را با هم در یک گروه بگذارید و هنگامی که اطلاعات زیادی در سایت خود داشته باشید از طریق این قابلیت می‌توانید آن‌ها را به هم ارتباط داده و هم گروه نمایید.

تگ ها، دسته بندی ها و … به عنوان یک زیر مجموعه برای تاکسونومی به حساب می‌آید و به بررسی جزئیات در سایت می پردازند. شما میتوانید به وسیله تاکسونومی این دسته بندی ها را با یکدیگر مرتبط کنید و هر آن چیزی که در وب سایت تان با یکدیگر مرتبط باشد می تواند از طریق تاکسونومی به هم متصل شود.

کاربرد اصلی Term در وردپرس

وقتی که شما برای مطالب وب سایت خود از تاکسونومی بهره می برید به آیتم هایی که داخل آن قرار دارد در واقع Term گفته می شود. از آنجا که وردپرس چندین طبقه بندی دارد به دسته ها و برچسب ها در وردپرس طبقه بندی داخلی گفته می شود.

تاکسونومی ها نوشته ها در وردپرس را طبقه‌ بندی می‌ کنند و به آیتم های درون یک طبقه از یک نوشته Term در وردپرس گفته می شود. برای نمونه هنگامی که شما یک گروه تحت عنوان افزونه وردپرس در سایت می سازید تمامی پلاگین هایی که در این بخش قرار می گیرد را Term می گویند.

پس از اینکه شما سایت خود را طبقه ‌بندی کردید این امکان را دارید که توسط پنل مدیریتی خود آنها را کنترل و مدیریت کنید شما می توانید هر وقت که لازم است هر یک از آن ها را حذف کنید یا اینکه یک گروه جدید بسازید.

همچنین این امکان برای تان وجود دارد در وردپرس از طریق تابع طبقه بندی سفارشی در وب سایت خود را بسازید. توسط این تابع می توانید اطلاعاتی که داخل طبقه بندی وب سایت خود گذاشتید را به آسانی نمایش دهید نظیر تابع پایین.

<?php the_terms( $post->ID, ‘category’, ‘categories: ‘, ‘ / ‘ ); ?>

از طرفی این امکان وجود دارد تا term را با شورت کد یا ابزارک و دیگر ابزار ها نسبت به چگونگی تنظیم سایت خود نمایش دهید. در این قسمت کد بالا از طریق کد سخت به نمایش درآمده است.

حال این سؤال برایتان پیش می آید که کد سخت چیست؟ به نوشتن کد به طور مستقیم داخل سورس کد سخت می گویند و زمانی که از این کد استفاده می کنید کاربر هیچ گونه تغییری نمی تواند در آن ایجاد کند. البته این شیوه ممکن است برای طراحی وبسایت های سفارشی مناسب تر باشد. از طرفی شیوه ویجت ها و پلاگین ها امکان دارد برای پوسته های وردپرس از پیش طراحی شده که از طریق وب سایت های مختلف استفاده می شود به عنوان یک مزیت به حساب بیاید.