شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در هنگام باز کردن یک سایت با گوشی موبایل خود نتوانید وارد سایت مورد نظر شوید و لود شدن سایت طول بکشد. این مسئله باعث شده تا بسیاری از افراد از مدت زمان صرف شده خسته شوند و از سایت مذکور  بیرون آمده و صفحه را ببندند. با توجه به این که برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد تکنولوژی AMP این مشکل را رفع می نماید. با این وجود سایت ها در گوشی موبایل نیز به راحتی باز خواهند شد، البته این در صورتی اتفاق می ‌افتد که سایت مذکور از این قابلیت استفاده کند. در ادامه این مطلب قصد داریم تا هر مسئله‌ای که به AMP مربوط است را برای شما عزیزان شرح دهیم. لطفاً در ادامه با ما همراه باشید.

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

معرفی تکنولوژی AMP

تکنولوژی AMP مخفف عبارت Accelerated Mobile Pages به معنی صفحات موبایلی پر شتاب می باشد. این تکنولوژی کد های سنگینی که روی وب سایت ها وجود دارد را حذف می کند و به این صورت باعث می شود تا وب سایت ها روی گوشی موبایل با سرعت بیشتری باز شوند چرا که گوشی موبایل دارای سی پی یو و رم محدودی است و نمی تواند کارایی کامپیوتر را ارائه دهد. با توجه به این که امروزه اکثر افراد از گوشی موبایلشان برای وب گردی استفاده می کنند، اکثر سایت ها به این تکنولوژی مجهز شده اند.

قابلیت ای ام پی کد هایی که حجم صفحات را افزایش می دهند و استفاده از آن ها در گوشی موبایل ضروری نیست شناسایی می‌کند و به این ترتیب سایت هایی که از این قابلیت استفاده کنند با سرعت بیشتری باز می شوند. توجه داشته باشید که با این وجود تغییری در قالب ظاهری وب سایت ایجاد نخواهد شد و جایی برای نگرانی از این جهت وجود ندارد. در واقع ای ام پی یک نسخه خلاصه شده از HTML می باشد و از فریم ورک Open Source استفاده می کند، به همین علت تمامی شرکت های طراحی سایت به راحتی می‌توانند از این تکنولوژی استفاده کرده و این قابلیت را به سایت هایشان اضافه کنند.

روش کار AMP

طبق تحقیقات انجام گرفته بارگذاری بیشتر صفحات وب سایت ها حدود ۷ تا ۱۰ ثانیه طول می کشد که این برای کاربران عدد بسیار بالایی می باشد. در واقع امروزه کاربران به هر سایت نهایتاً سه ثانیه فرصت می دهند و اگر سایت باز نشود صفحه را بسته و از آن خارج می شوند، به همین علت استفاده از تکنولوژی AMP نقش بسیار مهمی در افزایش رنک سایت شما خواهد داشت. در رابطه با روش کار ای ام پی می‌توان گفت که این تکنولوژی هر چیزی که باز شدن صفحات وب را کند می کند و نیازی به وجود آن نیست را حذف می کند و به این ترتیب سرعت باز شدن سایت ها را افزایش می دهد. از مواردی که توسط ای ام پی حذف می ‌شوند، می ‌توان به تصاویر حجیم، صفحات چندگانه و افزونه های مختلف اشاره نمود.

چرا از amp استفاده میکنیم؟

این تکنولوژی در CMS هایی مانند وردپرس به راحتی قابل بکارگیری می باشد، چرا که در وردپرس پلاگینی به اسم ای ام پی قرار داده شده و به این ترتیب شما می توانید محتوایی را به این صورت تهیه کنید. این مسئله باعث می ‌شود تا سایت های وردپرسی به راحتی بتوانند از این قابلیت استفاده کرده و رنک خود را بالاتر ببرند اما اگر شما از CMS دیگری استفاده می کنید جایی برای نگرانی نخواهد بود چرا که می توانید از یک برنامه نویس کمک گرفته و این تکنولوژی را به سایت تان اضافه کنید. در ادامه این مطلب می‌توانید در رابطه با مزایایی که استفاده از ای ام پی برای سایت شما ایجاد می کند مطالعه نمایید.

استفاده از AMP چه مزایایی برای سایتها دارد؟

سئو سایت ؛ مطمئناً تکنولوژی AMP تاثیر مثبتی روی سئو سایت شما خواهد گذاشت. با توجه به رقابتی که بین وب سایت های مختلف برای کسب رنک بالاتر ایجاد شده بهتر است تا از قابلیت‌هایی که تاثیر مثبتی روی سئو می‌گذارند استفاده کنیم. با توجه به اینکه رنک سایت توسط کاربران تعیین می‌شود و رفتار آن‌ها در سایت شما دارای تاثیر مستقیمی روی رتبه‌تان است ، افزایش سرعت باعث می‌شود تا آن ها از ورود به سایت شما لذت ببرند.

در صورتی که کاربری روی لینک شما کلیک کرده و مجدداً آن را ببندد و وارد صفحه اصلی نتایج شود تاثیر منفی روی سئو ایجاد خواهد شد. در بسیاری از موارد تنها دلیل افزایش نرخ پرش سایت ها سرعت پایین باز شدنشان می باشد. ای ام پی در کمتر از یک ثانیه سایت شما را باز می‌کند بنابراین می‌توان به این طریق کاربران سایت را افزایش داده و تاثیر مثبتی روی گوگل گذاشت.

amp چیست؟ - مقاله در رابطه با amp

افزایش سود ؛ فرض کنید کاربری وارد سایت شما شده و قصد دارد که مرحله آخر خرید را کامل کند اما سایت شما به هر دلیلی با تاخیر باز می شود. این مسئله باعث شده تا بسیاری از کاربران دست از تلاش بردارند و به سایت دیگری مراجعه کنند. بنابراین ای ام پی تاثیر مستقیمی در افزایش شمار مشتریان و کسب سود بیشتر برای شما خواهد داشت.

جذب کاربران بیشتر ؛ هرچه سرعت بارگذاری سایت شما بیشتر شود می توانید کاربران جدیدتری را جذب کنید. با توجه به این که سایت های مجهز به ای ام پی مشخص هستند و نشانه‌ای در کنار لینک آن ها ایجاد می شود، به مرور زمان کاربران این نوع سایت ها را تشخیص می دهند و آن ها را برای بازدید انتخاب می نمایند. بنابراین می ‌توان گفت که با استفاده از این تکنولوژی رضایت کاربران جلب شده ، سود بیشتری به دست می اید و رتبه سایت افزایش خواهد یافت.

سخن آخر

در صورتی که علاقه‌مندید با طراحی سایت فروشگاهی یا خدماتی مجهز به AMP فروش اینترنتی محصولات خود را آغاز کنید و از این طریق درآمد بیشتری را به دست آورید، می‌توانید وارد صفحه تماس با ما شده و از کارشناسان تیم برتر رایانه مشاوره رایگان دریافت نمایید. سپاس گزاریم که تا این لحظه ما را همراهی نمودید و برای شما آرزوی موفقیت و پیشرفت فراوان داریم.