وب سایت آپارات یک پلتفرم است که کاربران می توانند ویدیوهای خود را در آن به اشتراک بگذارند. شما می توانید در آپارات یک کانال شخصی داشته باشید و یا برای کسب و کارتان در این پلتفرم یک کانال راه اندازی کنید و از مخاطبان یا مشتریان خود بخواهید در آپارات هم شما را دنبال کنند. یکی از ابتدایی ترین در آمد این مجموعه تبلیغاتی است که در قسمت های مختلف وبسایت قرار می دهد. افزایش بازدید کاربران تأثیر بسیار زیادی بر روی افزایش درآمد در آپارات خواهد داشت. در نظر داشته باشید اگر قرار است با هزار تا ویدیو هزار بار یک تبلیغ پخش شود پس اگر کاربران یک سرویس به صد هزار برسد ، صد هزار بار پخش خواهد شد و تأثیرگذاری آن به مراتب بیشتر خواهد بود. در رابطه با نحوه کسب درآمد از آپارات روش هایی را ارائه خواهیم داد که امیدواریم بتوانید در این وبسایت به درآمد مطلوبی برسید.

مطالب بیشتر : استراتژی گاو بنفش چیست؟

تفاوت کسب درآمد از آپارات و یوتیوب

یوتیوب با ارائه قابلیت های ویژه برای تولید کنندگان محتوا ، افزایش تولید محتوا و کاربر مفید زیاد خواهد شد و در نتیجه با پخش آگهی در ویدیوها تولید کنندگان علاوه بر درآمد زایی خود ، افراد نیز کسب درآمد می ‌کنند. اما برای کسب درآمد از آپارات این وب سایت خودش را یک بستر رسانه‌ا ی جدا می داند و در نتیجه به صورت مستقل تبلیغات خودش را در ویدیو های تولیدی و ویدیو های عمومی به اشتراک می گذرد و این تبلیغات در کناره های سایت نیز به صورت تبلیغات بنری قرار می گیرد.

زمانی که کاربر وارد یوتیوب می شود در صفحه اول که مربوط به خود یوتیوب است ویدیو های نمایشی رندم خواهند بود و تنها یک تبلیغ در بالای صفحه قرار دارد. اگر یک ویدیو آپلود کنید در صفحه ویدیو نه تنها هیچ تبلیغ نشان داده نخواهد شد بلکه در ابتدای ویدیو تبلیغ وجود ندارد.

اگر وارد آپارات شوید در همان صفحه اول تبلیغات بنری مختلفی را می‌بینید که در تمامی ویدیو های صفحه اول به صورت انتخابی قرار دارد. چه در بالای وب سایت پیشنهاد آپارات و چه در داغ ترین ویدیو ها توسط مدیریت انتخاب و تعیین خواهد شد. یک ویدئو  را آپلود کنید ، در ابتدا ویدیو تبلیغ پخش خواهد شد. در صفحه ویدئو تبلیغ بنری قرار می‌ گیرد و در اواسط ویدیو از سمت راست تبلیغات دیگری پخش خواهد شد. اگر ویدئو را متوقف کنید باز هم تبلیغ به صورت زیرنویس پخش خواهد شد.

در صورتی که بخواهید در یوتیوب کسب درآمد کنید می توانید با ارتقاء اکانت خود ضمن برخورداری از ویژگی های خاص از پلن های تبلیغاتی نیز استفاده کنید. این یعنی اگر شما اکانت خود را برای کسب درآمد آماده کنید و شروع به تولید محتوای ویدیویی کنید همه جایگاه های در نظر گرفته برای تبلیغات آن را با شما تقسیم می کند. با ارائه این ویژگی ها فهمیدید فرق بسیاری از لحاظ درآمدی در یوتیوب و آپارات وجود دارد.

بیشتر بدانید : بهترین میکروفون برای تولید محتوا

قوانین کسب درآمد از آپارات

اگر می خواهید در آپارات به درآمد قابل توجهی دست یابید آپارات قوانینی را برای تولیدکنندگان محتوا و بازنشر کنندگان آن در وب سایت خود قرار داده است که ما با مفهومی بهتر به صورت موردی در اختیار شما خوانندگان و کاربران علاقه مند به کسب درآمد از آپارات ارائه داده ایم.

قوانین تولیدکنندگان محتوا :

-جهت درآمدزایی از آپارات ابتدا کانالی که به عنوان تولیدکننده در سیستم ثبت می‌شود موظف است تنها محتوای تولیدی خود را در کانال بارگذاری نماید و در رابطه با بازنشر حتی یک ویدیو سیستم درآمد زایی کانال برای همیشه لغو می‌شود.

-بارگذاری و نوشتن نوشته بی ربط با ویدئو تخلف می باشد و با کانال برخورد خواهد شد.

-تصاویر بی ربط به محتوای ویدیویی علاوه بر اخطار منجر به لغو دسترسی و اضافه کردن عکس ویدیو برای کانال تولید کننده خواهد شد. پس حتماً تصویری را منتشر نمایید که با ویدیو تان مرتبط باشد.

-محتوا طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران تولید شود.

-محتوای بارگذاری در سایت با خود تولیدکننده است و آپارات در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی را قبول نخواهد کرد‌.

-تولید کننده وظیفه دارد که حق نشر دیگر آثار را رعایت کند.

-هر گونه خرابکاری در سیستم بازدید باعث حذف کانال از سیستم درآمد زایی می شود.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

 

حال قوانین بازنشر کنندگان محتوا چیست؟

-در صورتی که بازنشر کنندگان ویدیو تکراری در یک کانال آپلود کنند با کانال برخورد خواهد شد.

-آپلود تعداد بالای ویدیو با یک تیتر منجر به برخورد با کانال می گردد. در واقع باید تیتر متناسب با محتوای ویدیویی نوشته شود.

-نوشتن توضیحات و تگ بی ربط برای ویدیو منجر به حذف کانال از درآمد زایی خواهد شد.

-آپلود هر گونه فیلم و سریال برای باز نشر کنندگان سیستم درآمدزایی منجر به حذف از سیستم می شود.

-در صورت اثبات شدن کپی کردن ویدیو از یک کانال دیگر در آپارات کانال از سیستم درآمدزایی حذف می گردد.

-محتوای بازنشر با آپلود کننده است و آپاراتی هیچگونه مسئولیتی نمی پذیرد.

-توضیح و تگ ویدیوهای آپلود شده باید به زبان فارسی باشد‌.

برای مطالعه مقاله اهمیت تولید محتوای با کیفیت بر روی لینک کلیک کنید

آموزش کسب درآمد از آپارات

همان گونه که در مقدمه به آن اشاره نمودیم سیستم کسب درآمد با آپارات این امکان را به کاربران می دهد تا با انتشار ویدیو در کانال کسب درآمدکند. سیستم کسب در آمد با آپارات برای حمایت مالی از تولید کنندگان محتوای ویدیویی طراحی شده که بر اساس آن تولید کنندگان به کمک امکانات و ترافیک آپارات محتوای خود را به نمایش گذاشته و در کمترین حالت ۵۰ درصد از سود حاصل از نمایش تبلیغات را در آپارات شریک می شوند. در صورتی که یک کانال پربازدید در این سرویس داشته باشید و ویدیو های اختصاصی فراوانی تولید کنید قابلیت کسب درآمد با آپارات می تواند بسیار به کارتان بیاید.

حتی اگر هنوز از کانال ویدیویی ندارید نگران نباشید چرا که همین امروز می توانید برای ساخت آن به صورت رایگان اقدام کنیم ، جهت کسب درامد با آپارات کافیست مراحل زیر را گام به گام انجام دهید :

در گام نخست وارد صفحه درآمد زایی آپارات شوید.

گزینه کسب در آمد از آپارات

بر روی گزینه ” کسب درآمد از آپارات ” کلیک کنید.

صفحه گسب در آمد از آپارات

سپس فعالیت تان را به عنوان تولیدکننده محتوا یا بازنشر کننده محتوا تعیین نمایید.

تولید کنندگان محتوا کسب در آمد از آپارات

توجه داشته باشید که عضویت شما در مبنای تولیدکننده یا بازنشر کننده شرایط متفاوت و نحوه پرداخت متفاوتی را خواهد داشت.

در گام بعدی پس از ارسال درخواست و تکمیل اطلاعات از طریق آپارات کانال شما بررسی و نتیجه آن از طریق ایمیلی که وارد نموده اید به شما اطلاع داده می ‌شود.

بررسی کانال کسب در آمد از آپارات

فرق باز نشر کننده محتوا و تولید کننده محتوا این است که که در باز نشر کننده محتوا کاربری که تمامی محتوای کپی است و هیچ زحمتی برای تولید محتوا نمی کشد و ممکن است آن را از هر منبعی بارگذاری کند و

تولبد کننده محتوا تمام ویدیو های بارگذاری در کانال اش را خودش تولید کرد ه است.‌

شرایط انتشار محتوا در آپارات برای کسب درآمد

آپارات برای این دسته از کاربرانی که محتوا هایشان را خود تولید می کند شرایطی نیز قرار داده اس که شامل :

داشتن حداقل 10 ویدیو تولیدی برای بررسی در کانال

داشتن 200 دنبال کننده

وجود حداقل 3 هزار ویدیو از کانال شما در سه ماه گذشته

برای بازنشر کنندگان پست و محتوا شرایطی هم چون :

داشتن حداقل 2 هزار بازدید کننده

بارگذاری حداقل 5 هزار ویدیو

داشتن بازدید کل بیش از 8 میلیون

بارگذاری بیش از 20 هزار دقیقه ویدیو در کانال

همانگونه که از اعداد پیداست آپارات به تولیدکنندگان محتوا کمک می کنند تا راحت تر در کانال خود کسب درآمد کنند. آپارات قصد این را دارد در صورتی که هر فردی با حداقل شرایط ممکن در صورتی که تولید محتوا ویدئویی ایجاد کند از تولیدات خود کسب درآمد نماید.