بسیاری از افرادی که می‌ خواهند در حوزه کسب و کارهای اینترنتی فعالیت نمایند، اولین سؤالی که به ذهنشان خطور می کند آن است که باید چگونه آنلاین شاپ را بزنند یا که چه اقدام منحصر به فردی در این زمینه داشته باشند که فروش موفق با یک تجارت عمده فروش یا یک فروشگاه اینترنتی فعالی داشته باشند؟ در واقع شما برای موفقیت در این زمینه به یک سایت حرفه ای با قابلیت تجارت الکترونیکی احتیاج خواهید داشت و از چگونه یک آنلاین شاپ بزنید از طریق هزینه‌ های اولیه نسبتاً کم و سایت ساز های عالی بدون کد، ایجاد یک تجارت الکترونیکی آسان تر از همیشه است. این مقاله از سایت برتر را به نحوه ایجاد آنلاین شاپ موفق اختصاص می‌ دهیم تا از این طریق بتوانید رویاهای تجارت الکترونیکی خود را به واقعیت تبدیل نمایید. در ادامه به شما در رابطه با علل داشتن و نداشتن، مراحل راه اندازی و هزینه‌ های آن خواهیم گفت.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

علت ایجاد یک آنلاین شاپ موفق چیست؟

در عصر جدید ما با یک تمدن اطلاعاتی معتبر مواجه هستیم، کانال های رسانه‌ ای همچون تلویزیون، رادیو و روزنامه تماماً به اینترنت منتقل شده‌اند. در سالی که گذشت بالاتر از ۴ میلیارد کاربر در اینترنت فعالیت دارند و حدود ۷ میلیارد سرچ در سراسر دنیا انجام می گردد.

با این گونه تغییرات اکثر کسب و کار ها به علت نداشتن آمادگی درهای خود را می بندد. در واقع ایجاد و افشای یک برند فقط به حضوری بودن آن نیست. بلکه اکنون حالت آنلاین آن معتبرتر است. از طریق شبکه های اجتماعی مشتریان با شرکت شما در تماس خواهند بود و اینجا وب سایت برای شما حکم خانه تان را دارد که نشان از برند تان می باشد.

مهمترین مزیتی که حین خرید محصول به صورت اینترنتی وجود دارد انعطاف پذیری مشتریان است. به اعتقاد ۴۵ درصد از مشتریان آنان هر وقت که به کالایی احتیاج داشته باشند می توانند آن را خریداری نمایند. مزیت دیگر آن قیمت بهتر است در واقع به اعتقاد ۳۷ درصد آنان امکان مقایسه قیمت های فروشگاه به صورت آنلاین و انتخاب و خرید یک محصول با اطمینان بیشتر وجود دارد.

در سال های اخیر با همه گیری ویروس کرونا خرید آنلاین پر رنگ تر شد و سمت و سوء جدیدی گرفت و به عنوان یک امر عادی برای افراد به حساب آمد. فقط در سال ۲۰۲۱ میلادی راه اندازی سایت و تجارت الکترونیک حدود 5 تریلیون دلار در سراسر جهان ایجاد شد.

با این اوصاف این روند به زودی کند نخواهد شد، بلکه طبق پیش بینی هایی که وب سایت statista.com گزارش نموده است این تجارت در چهار سال آتی ۵۰ درصد رشد خواهد داشت. به گونه ای که تا سال ۲۰۲۵ حدود 7.4 تریلیون دلار آمریکا برسد. اگر هنوز وارد این تجارت نشده اید از قطار پیشرفت جا نمانید و همین حالا اقدام به ورود به این عرصه نمایید.

با وجود موارد گفته شده و در نظر گرفتن هزینه طراحی وب سایت و سود آن جهت ارائه بهترین خرید آنلاین به مشتریان بسیار حائز اهمیت است و وبسایت شما نظیر یک خانه آنلاین کسب و کارتان است و یک کانون برای هدایت مخاطبان هدف تان به حساب می آید. بنابراین باید در نقطه نقطه روند آن ایجاد یک آنلاین شاپ موفق و با آخرین مشخصات تجارت الکترونیک آپدیت شوید.

برای داشتن آنلاین شاپ موفق چه هزینه ای در نظر دارید؟

حتماً برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی این سؤال بارها به ذهنتان آمده که چقدر هزینه صرف آنلاین شاپ موفق بکنیم؟

یک مورد در رابطه با هزینه وب سایت تجارت الکترونیک وجود دارد و این است که صرف هزینه در این زمینه به عوامل مختلفی بستگی دارد .از طرفی زمان ایجاد فروشگاه اینترنتی بر حسب تعداد افراد درگیر در تیم توسعه و بازه زمانی پروژه موجب تخمین زدن هزینه توسعه فروشگاه آنلاین می باشد.

-در واقع برای ایجاد یک کسب و کار کوچک تیم های توسعه باید حداکثر سه نفر و مدت زمان پروژه تا اتمام آن حدود یک تا چهار ماه می باشد. -برای شرکتهای متوسط تقریباً دو برابر کسب و کارهای کوچک افراد احتیاج است و بازه زمانی آن بالاتر از ۴ ماه و حداکثر تا ۶ ماه است. اکثر کمپانی ها باید در هزینه‌های حداکثر ۱۰ مهندس نرم افزار و بالای ۶ ماه برای رشد کسب و کار خود حساب نمایند.


این را در نظر بگیرید که وب سایت به عنوان بازیکن اصلی در تجارت الکترونیک شماست با این حال صرف داشتن یک سایت بدون طعم دادن به آن با عناصر طراحی وب سایت و به کارگیری از روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت برندتان را به نتیجه مطلوب نمی رساند.

تمامی دلایل گفته شده اهمیت طراحی سایت برای کسب و کارتان تأکید دارد و تجربه کاربری که مشتریان بالقوه ار شما دریافت می کنند به طرز عجیبی بر تفسیر آنها از برندتان تأثیر می گذارد. به یاد داشته باشید که مخاطبانتان حتی پیش از خواندن یک کلمه یا پیمایش میان صفحات تان برندتان را بر اساس ظاهر قضاوت خواهند نمود. در نهایت اگر به فکر ایجاد آنلاین شاپ موفق هستید به هیچ عنوان ضرورت طراحی وب برای آن را دست کم نگیرید. برای مشاوره بیشتر و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با کارشناسان مجرب سایت برتر در صفحه تماس با ما تماس حاصل نمایید.

سؤالات متداول کاربران

-مزیت های تجارت الکترونیکی از نظر کاربران جهانی در سالی که گذشت چیست؟

به عقیده ۴۵ درصد از کاربران انعطاف پذیری بزرگترین مزیت تجارت الکترونیک به حساب می آید و در هر زمان می توان به صورت اینترنتی خرید خود را انجام دهید.

-روش ترجیحی خریداران اینترنتی امروزی برای خرید چیست؟

از ۲۰۰۰ خریداران مورد بررسی ۶۰ درصد آنها حداقل نیمی از خریدشان را به صورت اینترنتی انجام می‌ دهند که در قیاس با ۴۱ درصد در سال 2020 ترجیح می‌ دادند در صورت انتخاب خرید آنلاین باشد.

-برای فروش محصولات چگونه می توان یک وب سایت اینترنتی ایجاد نمود؟

مواردی همچون یافتن سازنده وب سایت تجارت الکترونیک ،انتخاب بهترین طرح، دریافت یک نام دامنه مناسب برای فروشگاه، انتخاب یک الگوی تجارت الکترونیک، سفارشی سازی قالب تجارت الکترونیک، افزودن محصولات، تنظیم روش پرداخت یا درگاه پرداخت اینترنتی، بررسی تنظیمات حمل و نقل و جابجایی محصولات از جمله مواردی است که باید در فروش محصول به صورت اینترنتی به آن توجه نمود.

-فروش از طریق وبسایت تا چه حدی سودآور است؟

این کار کاملاً سودآور است و درآمد زیادی برایتان به همراه خواهد داشت. در واقع وبسایت ۲۰ تا ۵۰ برابر سود خالص ماهانه ارزش داشته اما بدون برنامه‌ ریزی دقیق و زمانبندی امکان از دست دادن حداکثر سود وجود دارد.

-آیا داشتن یک وب سایت اینترنتی رایگان است؟

ایجاد یک وب سایت معمولاً به مقدار سرمایه گذاری پول احتیاج دارد. پرداخت هزینه‌ های هاست، دامنه و دیگر امکانات آن به سرعت شروع را افزایش دهد.