زمانی که شما به دنبال کیفیت و سرعت بالا برای وبسایت خود هستید و می خواهید سایتتان سئو خوبی داشته باشد، باید هزینه این کار را پرداخت کنید. زیرا هیچوقت نمیتوانید کم هزینه بودن را در کنار کیفیت و سرعت بالا را با هم داشته باشید. مثلاً فرض داشته باشید که دوختن دو دست کت شلوار را به دو خیاط مختلف می سپارید. خیاط اول به شما می گوید که کت شلوار شما در زمان کمی آماده می شود و کیفیت بالای دارد ولی برای این کار باید هزینه بالایی پرداخت کنید. خیاط دوم می گوید در زمان بسیار کم و ارزان تر اما با کیفیت پایین می تواند کت شلوار را برای شما بدوزد. در چنین شرایطی شما به احتمال بسیار زیادی خیاط اول را انتخاب خواهید کرد. این داستان تقریباً با موضوع امروز ما یعنی معایب سئو ارزان نیز مرتبط است ، در ادامه با سایت برتر همراه باشید.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

 

آیا سئو ارزان خطرناک است؟

سئو با قیمت معمولاً بخاطر این ارزان است که از راه های نادرست و غیر اصولی عمل سئو استفاده می کنند. نام دیگر این تکنیک های غیر قانونی و نادرست ، تکنیک های کلاه سیاه نیز می گویند. این نوع سئو علاوه بر اینکه کیفیت نا مطلوب و نامناسبی دارد باعث می شود گوگل سایت شما را به شدت جریمه کند و یا حتی سایت شما پنالتی شود.

البته شما می توانید از این نوع سئو نیز در سایت خود به منظور پیشرفت استفاده کنید. این زمانی رخ می دهد که شما می خواهید سئو سایت خودتان را برای کلمه های کلیدی ای به غیر از کلمه کلیدی اصلی سایت از روش های ارزان استفاده کنید. مثلاً شما می خواهید یک وبسایت تخصصی برای فروش تخت و میزهای تاشو برای کسب و کارخود بسازید. از جایی که رقیبان شما در این عرصه در فضای اینترنتی بسیار کم تر از دیگر کلمات کلیدی می باشد، به طور حتم هزینه های شما بسیار کمتر از بهینه سازی سایتی است که کلمه کلیدیشان مهم، پراستفاده و پر رقیب است.

به زبانی ساده تر باید گفت که سئو ارزان به هیچ وجه برای کلمات کلیدی اصلی، مناسب و کارآمد نمی تواند باشد. ولی شما می توانید برای رتبه گرفتن و بهینه کردن کلمات کلیدی فرعی از آن استفاده کرد و اتفاقاً نتیجه بسیار خوبی هم از آن گرفت. اما همیشه به یاد داشته باشید که حتی در این شرایط هم نباید سئو با قیمت ارزان به معنای سئو کلاه سیاه یا همان غیر قانونی باشد چون در هر صورت استفاده این سئو می تواند سایت شما را با جریمه روبرو کند.

مقاله پیشنهادی : هکر کلاه سیاه چیست؟

منظور از سئو ارزان قیمت شرکتی چیست؟

سئو ارزان شرکتی در حقیقت همان خرید بک لینک های مخرب یا اسپم می باشد. روند کاری آنها به این گونه می باشد که در ماه های شهریور و مهر تعداد زیادی بک لینک در سایت های نا مربوط به سایت شما می سازند(قسمت نظرات، فروم ها و…) و یا آنها را خریداری می کنند. دلیل اینکه آنها در ماه های شهریور و مهر این کار را انجام می دهند به این دلیل است که در این ماه ها، الگوریتم های گوگل در حال بروز رسانی میباشند و در حقیقت گوگل دچار یک خلاء می شود و این مسئله باعث می شود تا گوگل این نوع سایت های اسپم را جریمه نکند.

اما این روش نیز مانند تمامی روش های سئو کلاه سیاه خطرناک و غیر اصولی می باشد که باعث می شود بعد از مدتی سایت شما از ایندکس گوگل خارج شود و دیگر در لیست نتایج، سایت شما دیده نشود. دلیل این اتفاق این است که در سئو یک فاصله زمان بین گرفتن بک لینک و رتبه گرفتن توسط آن وجود دارد، شما با این کار توسط گوگل یک سایت خطاکار و متقلب شناخته می شوید و به دلیل استفاده از لینک های اسپم پنالتی می شوید.

اگر شما هم وب سایتی دارید و امیدوارید بتوانید سئو با کیفیتی بر روی آن داشته باشید، پنالتی شدن توسط گوگل ممکن است به یک کابوس برای شما تبدیل شود پس باید به شدن مراقب پنالتی شدن باشید.

مقاله پیشنهادی : پنالتی گوگل چیست؟

معایب استفاده از سئو ارزان

معایب استفاده از سئو ارزان

  • پنالتی شدن یا همان جریمه شدن سایت شما، می تواند بهترین اتفاقی باشد که می توانست رخ دهد( تا این حد عمق فاجعه بالاست! ). در صورت استفاده از سئو ارزان که همان سئو کلاه سیاه سایت شما پنالتی شده و از فهرست نتایج کاملا حذف می شود و حتی اگر محتوای بسیار خوبی را هم ارائه دهید باز هم بازدید کننده ای برای دیدن آن نخواهید گرفت. البته می توانید برای عیب یابی آن، سایت را به افراد متخصص و با تجربه سئو بسپارید.
  • اتفاق بعدی که برای سایت شما به وجود می آید این است که تمام سایت شما توسط گوگل جریمه خواهد شد، اما این درحالی است که هنوز هم می توانید آن را نجات دهید. اما باز هم سایت شما در کنار سایت های پنالتی شده گوگل قرار خواهد گرفت و این کاملا به ضرر شماست.
  • در قدم بعد جریمه شدن توسط گوگل، آدرس IP سایت شما در فهرست اسپمرهای گوگل قرار خواهد گرفت و این به آن معنا می باشد که سایت شما از نظر گوگل هیچ ارزشی نخواهد داشت و به این شکل نیز هرینه های شما برای طراحی سایت و سئو به هدر می رود.
  • اگر شرکتی که برای طراحی سایت و سئو انتخاب کرده اید، سایت های دیگر مشتریان نیز به این گونه طراحی و سئو کرده باشد، گوگل تمامی سایت هایی که بر روی سرور می باشد و خود سرور را مشمول جریمه خواهد کرد.
  • در نهایت نیز احتمال دارد که سرور برای همیشه توسط سایت ها امنیتی بین المللی، کاملا بلاک شوند همچنین ممکن است مالک سرور نیز قرار بازداشت صادر کنند.

پیشنهاد می شود مقاله بک لینک اسپم را نیز مورد مطالعه قرار دهید

چرا استفاده از سئو با قیمت ارزان به ضرر شماست؟

فکر کنید که شما سایت خود را به یک شرکت سئو با قیمتی بسیار کم سپرده اید. بعد آن شرکت با استفاده از سئو کلاه سیاه رتبه سایت شما را در لیست نتایج گوگل بالا آورده است و بعد از مدتی نیز سایت را به شما تحویل می دهد. از طرف دیگر شما مدتی با سایت خود کار می کنید و از رتبه ای که سایتتان دارد کاملا راضی هستید حتی آن شرکت متلقب را به عنوان یک شرکت خوب به بقیه افراد نیز معرفی می کنید.

ولی مسئله از جایی شروع می شود که الگوریتم ها و موتور جستجو گوگل متوجه این موضوع می شود و شروع به جریمه کردن سایت شما می کند این جرمیه بر روی تمامی صفحات شما و دامنه شما اعمال می شود. در این گونه مواقع اگر شما به سیستم مدیریت سایت خود دسترسی نداشته باشید به هیچ عنوان متوجه جریمه های گوگل نخواهید شد و تصور می کنید که سئو شما افت کرده است و باز هم به سراغ همان شرکت متقلب می روید تا دوباره بر روی سئو سایت شما کار کند. اما در اینجا تفاوت های بسیاری دیده می شود زیرا وبسایت شما توسط گوگل و الگوریتم های آن جریمه شده است و باید قید رتبه داشت در لیست نتایج گوگل را بزنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی معایب سئو ارزان یا همان سئو کلاه سیاه پرداختیم و شما را با جریمه های انجام دادن آن آشنا کردیم. بهتر است با دوری از این روش سئو کردن، و پیشبرد سئو سفید به بهبود سایت خود کمک  کنید. شرکت برتر رایانه با داشتن سوابق زیاد و طولانی در انجام سئو می تواند شما را در این امر یاری کند.ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بوید، امدیواریم توانسته باشید اطلاعات مناسبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.