پس از طراحی سایت برای کسب و کار خود یا ایجاد سایت برای دیگران به عنوان توسعه دهنده سایت شما باید کارهای کوچک زیادی انجام دهید. بنابراین، برای پیشرفت بیشتر، باید سایتی را برای ادامه روند کار ایجاد کنید. در اصل هنگامی که صفحات خود را در بخش های مختلف بهینه می کنید، باید به عواملی که باعث می شود تا بازدیدکنندگان وب سایت تان کم شود توجه کنید و مواردی که می تواند رتبه شما را در گوگل تغییر دهد. البته باید خودتان را جای مخاطبان وب سایت بگذارید و ببینید چه چیزی آنها را از بازدید مجدد سایت شما باز می دارد. در این مقاله برخی از محدودیت های زیر و علل کاهش بازدید وب سایت را معرفی می کنیم، پس با سایت برتر همراه باشید.

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

به کارگیری محتوای کپی پیست شده و کاهش رتبه سایت

کاربران اینترنت همیشه به دنبال محتوای به روز و جدید هستند. اکثر آنها در مدت زمان زیادی را صرف مشاهده و خواندن محتوای تکراری دیگر وب سایت ها می کنند. شما همیشه باید مطابق الگوریتم، محتوای با کیفیت و تازه بنویسید که متناسب با وب سایت شما باشد تا از جانب گوگل جریمه نشده و بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کرده است. این به طور مستقیم بر سئو سایت شما تأثیر می گذارد. همچنین، نشان می دهد که شما یک تیم تحقیق و توسعه قوی دارید. با این کار شما رقبای خود را به دام می اندازید. بنابراین اکنون آنها هستند که محتوای سایت شما را کپی می کنند.

انتشار مطالب طولانی و موسیقی عامل کاهش بازدید سایت

باید سعی کنید علاوه بر تولید محتوای با کیفیت و مناسب بر اساس اصول سئو، از اغراق پرهیز کنید. به عبارت دیگر، باید سعی کنید همه مطالب خود را به صورت جامع اما مختصر بنویسید. کاربران امروزی برای مقابله با محتوای طولانی و پیچیده بی تاب هستند و می خواهند در سریع ترین زمان ممکن به اهداف جستجوی خود برسند. البته بهترین مطالب کوتاه و مفید است. به عبارت دیگر سعی کنید و به سراغ موارد مهم بروید و متن را به عنوان قسمت انتخاب کنید.

اخیراً که وب سایت در حال رشد است، بسیاری از سایت ها، به خصوص آنهایی که در زمینه موسیقی تخصص دارند، از موسیقی زیادی در صفحات خود استفاده می کنند. امروزه نیز برخی از سایت ها این کار را انجام می دهند، اما باید گفت که استفاده از موسیقی برای یک سایت دیگر قدیمی است و منسوخ شده است، توصیه می کنیم به هیچ وجه این کار را انجام ندهید. اما اگر دوست دارید، پیشنهاد می کنیم به کاربر امکان خروج از سیستم و افزایش و کاهش صدا را بدهید.

پخش اتوماتیک ویدئو و عدم جست و جو در سایت و کاهش رتبه

حتما متوجه شده اید که وقتی وارد برخی از سایت ها می شوید، ویدیوهای ارسال شده در آنجا به صورت خودکار پخش می شوند و با این کار شما را آزار خواهند داد. این امر منجر به کاهش و مصرف زیاد حجم اینترنت کاربر و همچنین جلوگیری از بازدید آنها از سایت شما می شود. اگر از ویدیو در سایت خود استفاده می کنید، توصیه می کنیم به کاربر اجازه پخش آن را بدهید. کاربر اصلاً نمی تواند به سایت شما برای مشاهده ویدیو دسترسی داشته باشد. شما یک محیط کامل برای سایت و صفحات آن پیرامون رفتار کاربر ایجاد خواهید کرد. اگر این کار را نکنید راهی برای پیشرفت نخواهید داشت.

اصولاً کاربران و مخاطبان وب سایت به دنبال محتوای یکسانی هستند و بهترین راه برای یافتن آن جستجو در آن است. شما باید یک موتور جستجو را به سایت خود اضافه کنید و آن را در مقابل کاربر بگذارید تا هر زمان که خواست به جستجو مراجعه کند. متأسفانه بسیاری از سایت ها به خصوص سایت های تازه ایجاد شده به این مشکل توجهی ندارند. وقتی کاربر برای یافتن محتوای خود تلاش می کند، به وب سایت شما نمی آید.

عدم ارتباط بین شما و کاربران وب سایت

با گذشت زمان، بازدیدکنندگان سایت با نیازهای یکدیگر آشنا می شوند و دوست دارند به طرق مختلف با آنها صحبت کنند تا نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را به آنها ارائه دهند. این امر باعث افزایش سطح تعامل بین مخاطب و صاحب سایت می شود و می تواند سایت را از جنبه های مختلف بهبود بخشد.

رعایت این نکات ساده و ابتدایی می تواند در حفظ و نگهداری کاربران و جذب بازدیدکنندگان جدید مؤثر باشد. با مطالعه مقالات قبلی در این زمینه و مطالعه این مقاله، اگر فکر می کنید در هر زمینه ای به یک سایت وردپرسی نیاز دارید، می توانید به ما اعتماد کنید. سایت برتر مدیر سایت وردپرس و ارائه دهنده خدمات وب با طراحی و پشتیبانی حرفه ای، تحویل سریع و قیمت مناسب آماده پشتیبانی از شما می باشد