با توجه به این که دانشگاه محلی برای علم‌آموزی است و به عنوان مهم ترین مرکز آموزشی کشور شناخته می شود، نیاز به یک وب سایت جامع و کامل خواهد داشت. چرا که این فضا در ارتباط با قشر با سواد جامعه است و به همین علت نمی توان اطلاع رسانی ها را به شیوه قدیمی به دانشجویان ارائه داد. طراحی سایت دانشگاه راهکاری برای این نوع مراکز است تا به این طریق بتوانند خدمات بهتری را به دانشجویان خود ارائه نمایند. با توجه به اهمیت این نوع طراحی سایت قصد داریم تا تمامی موارد با اهمیت را در این مورد برای شما عزیزان شرح دهیم. لطفاً در ادامه‌ی این مطلب همراه ما باشید.

مطالب مهم : طراحی سایت در پاکدشت

دلایل طراحی سایت دانشگاه

در ابتدا باید بگوییم که طراحی سایت دانشگاه یک آینده نگری خوب برای دانشگاه هایی بوده که این طرح را عملی کرده اند، چرا که امروزه با شیوع ویروس کرونا آموزش به شیوه‌ی مجازی انجام می گیرد و تمامی دانشگاه ها موظفند تا خدمات خود را به صورت مجازی به دانشجویانشان ارائه دهند و با این وجود می ‌توان از وب سایت دانشگاه استفاده های بسیاری را برد. اما هنوز هم فرصت باقی است و تمامی دانشگاه هایی که به تازگی تاسیس شده ‌اند و یا تا به حال به فکر طراحی سایت نبوده‌اند می ‌توانند در کوتاه ترین زمان ممکن با استفاده از سایتی منحصر به فرد خدمات خود را ارائه نمایند.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

 

با این وجود دانشجویان می توانند به راحتی برنامه‌ی کلاسی خود را مشاهده کنند، با مطالعه‌ی رزومه استادان در رابطه با آن ها اطلاعات کاملی را به دست آورند، تاریخ امتحانات را بررسی کرده، ارزشیابی اساتید را انجام دهند و یا به انتخاب واحد بپردازند. بنابراین می توان با این روش تمامی امکانات مورد نیاز را برای آموزش غیر حضوری دانشجویان فراهم نمود.

طراحی سایت دانشگاه - عکس نوشته - سایت برتر

علاوه بر آن با استفاده از این راهکار افرادی که علاقه مند به ثبت نام در دانشگاه شما هستند و در نظر دارند تا دوران دانشجویی خود را در دانشگاه شما سپری نمایند، می توانند با امکانات موجود آشنا شده و حتی عکس ها و فیلم هایی را از فضای دانشگاه مشاهده نمایند. امروزه تمامی مراکز آموزشی معتبر در ایران دارای سایتی انحصاری می باشند و اطلاع رسانی های خود را به این شیوه ارائه می دهند، بنابراین بهتر است تا شما نیز از فضای نامحدود اینترنت استفاده کنید و به این طریق درآمد مناسبی را به دست آورید.

امکانات مورد نیاز طراحی سایت دانشگاه

طراحی سایت دانشگاه باعث ایجاد ارتباط قوی بین دانشجو و دانشگاه خواهد شد، بنابراین استفاده از آن دارای اهمیت بالایی می‌باشد. اما به نظر شما چه مواردی در این نوع طراحی سایت دارای اهمیت می‌باشد؟

ثبت نام در دانشگاه

یکی از مواردی که برای دانشجویان جدید الورود دارای اهمیت می‌باشد، این است که بتوانند به صورت مجازی و از راه دور کارهای ثبت نام خود را انجام دهند. بنابراین می توان صفحه ای را به این منظور در سایت دانشگاه ایجاد کرد و شرایط راحتی را برای دانشجویان به وجود آورد.

مطالعه بیشتر: طراحی سایت مدرسه

معرفی دانشگاه و اساتید

مطمئناً هر دانشجوی جدیدالورود یا با سابقه علاقه مند است در رابطه با دانشگاه خود اطلاعات کاملی را به دست آورد. بنابراین می توان صفحه ای را به این منظور در نظر گرفت. علاوه بر آن معرفی اساتید و سایر کارمندان نیز دارای اهمیت می‌باشد و بهتر است رزومه کاملی از اساتید در سایت قرار بگیرد.

چارت های سازمانی

بخش‌هایی در دانشگاه وجود دارند که دانشجویان باید از طریق سایت به آن ها دسترسی پیدا کنند. از این بخش ها می‌توان به معاونت دانشجویی، مدیر آموزش، مدیریت، خوابگاه، سلف غذاخوری و … اشاره نمود. بنابراین بهتر است تا این بخش ها را از یکدیگر جدا کرد تا دانشجویان بتوانند به راحتی به آن ها دسترسی پیدا کنند.

پرداخت آنلاین

با توجه به این که اکثریت دانشگاه‌ها از دانشجویان خود شهریه دریافت می‌کنند، می ‌توان صفحه ای را برای پرداخت آنلاین در نظر گرفت. به این صورت دانشجویان می‌توانند در کوتاه ‌ترین زمان ممکن شهریه خود را پرداخت نمایند.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت پزشکان

اطلاع رسانی ها

به طور معمول در فضای دانشگاه رویدادهای با اهمیت بسیاری رخ می‌دهد. به همین علت بهتر است تا صفحه‌ای برای اطلاع رسانی و اخبار در نظر گرفته شود و تمامی موارد مرتبط با کنفرانس، سمینار ها، رویدادهای ورزشی و … در آن قرار بگیرد.

نکات با اهمیت در طراحی سایت دانشگاه

برای طراحی سایت دانشگاه رعایت نکاتی باعث خواهد شد تا رنک سایت شما افزایش یافته و به این طریق بتوانید دانشجویان بیشتری را جذب نموده و با سرعت بیشتری به دانشجویان قدیمی خدمات خود را ارائه نمایید. این موارد در ادامه شرح داده می شوند:

طراحی سایت ریسپانسیو - طراحی سایت در دانشگاه

طراحی سایت ریسپانسیو

با وجود آن که مخاطب شما دانشجویان هستند نمی توان این مورد را نادیده گرفت، چرا که بیشتر دانشجویان از گوشی موبایل خود برای ورود به سایت دانشگاه استفاده می کنند. بنابراین بسیار مهم است تا سایت شما به صورت ریسپانسیو و واکنش گرا طراحی شده باشد.

امنیت سایت

به طور معمول سایت های دانشگاهی دارای اطلاعات بالایی هستند و با توجه به این که مرتبط با یک دانشگاه خاص می باشند حفظ اطلاعات آن ها دارای اهمیت فراوانی است. به همین دلیل باید امنیت این نوع سایت ها را به شدت بالا برد. در غیر این صورت احتمال هک سایت وجود دارد و به این طریق اطلاعات بسیاری به دست هکر ها می‌افتد که می‌توانند با استفاده از آن ها از کاربران سایت سوء استفاده نمایند.

بهینه سازی سایت

بهینه سازی یا سئو سایت کمک می‌کند تا شما بتوانید در موتورهای جستجوگر رنک بالایی را به دست آورید که این مساله باعث دسترسی آسان تر دانشجویان به سایت خواهد شد. علاوه بر آن با معرفی سایت شما به سایر کاربران اینترنت آن ها را به ثبت نام در دانشگاه تان علاقه‌مند خواهد کرد.

در دسترس بودن سایت

سایت های دانشگاهی باید ۲۴ ساعته در دسترس باشند، بنابراین احتیاج است تا هاست این نوع سایت ها از شرکت های هاستینگ معتبر تهیه شوند، در غیر این صورت ممکن است تا سایت برای مدت زمانی قطع شده و از دسترس خارج شود.

سخن آخر

شما همراهان محترم می توانید با ورود به صفحه تماس با ما با کارشناسان تیم برتر رایانه تماس بگیرید و از آنان در رابطه با طراحی سایت شخصی و خدماتی مشاوره رایگان دریافت کنید. این مجموعه با چندین سال سابقه‌ی درخشان در طراحی سایت و بهینه سازی سایت فرصتی را برای شما ایجاد کرده تا بتوانید وارد عرصه‌ی تجارت نوین شده و به این شیوه درآمد خود را افزایش دهید.

از شما بابت همراهی تان سپاس گزاریم و آرزوی سلامتی فراوان برای شما عزیزان داریم