در گذشته های اخیر به علت عدم دسترسی به دارو اکثر افراد جهت تهیه دارو برای رفع نیازهای بیماران شان با مشکلات زیادی روبرو بودند. با پیشرفت تر شدن جوامع و تکنولوژی در حوزه بهداشت و درمان نیز تغییراتی به وجود آمد به گونه ای که سرعت تولید داروها افزایش یافت و دسترسی به آنها نیز راحت تر شد. با وجود این امر و اتفاقاتی که در دنیای مدرن افتاد موجب شده تا انسان مشغله های بسیاری داشته باشد و دنیا به سمت و سوی فروشگاه های اینترنتی سوق پیدا کند. در این امر داروخانه ها نیز از این قائله مستثنا نبوده و اکثر آنها با طراحی سایت داروخانه به صورت اینترنتی توانستند نیاز اکثر بیماران را تأمین نمایند. همچنین در کم شدن شیوع بیماری های واگیردار نظیر کرونا در محیط داروخانه فیزیکی جلوگیری گردد. از همه مهمتر وب سایت در این باره نیز به افرادی که به دنبال دارو هستند کمک زیادی می نماید.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

 

مشخصه های وب سایت داروخانه

سایت داروخانه باید نظیر یک کتابخانه قوی عمل نماید تا از این طریق کلیه داروهای موجود به مشتریان معرفی شود. همچنین باید دسته بندی های خاص داروهای مشابه را نیز داشته باشد تا از این طریق داروهای شبیه به هم در یک گروه در یک دسته قرار گیرد.

با وجود این کار در وب سایت داروخانه دسترسی به آنها بسیار کار ساده ای است و بازدیدکنندگان تنها با یک کلیک می توانند آنچه که لازم داشته باشند را پیدا و تهیه کنند.

از مشخصه های مهم یک وب سایت داروخانه شامل واکنش گرا بودن و قابلیت بارگذاری نسخه، داشتن سیستم جستجو قدرتمند، امکان پرداخت آنی و آنلاین، قابلیت برقراری ارتباط با پزشک داروخانه، طراحی متناسب با فضای پزشکی و داروخانه ای، دسته بندی و امکان توزیع دستورالعمل دارو ها، وبلاگ جهت توزیع داروها و … .

همچنین در این وبسایت باید امکان خرید آنلاین داروها به شکل یک داروخانه آنلاین فراهم شود که احتیاجی نباشد تا افراد حتی به داروخانه مراجعه کنند.

با فراهم نمودن این قابلیت در سایت بیماران تصویر نسخه پزشکی را ارسال نموده و پس از آن با آماده کردن دارو و فرستادن آن برای بیمار پس از بررسی صحت نسخه پزشکی و اطلاعات بیمار دارو را به او تحویل دهند.

از دیگر امکانات و مشخصه هایی که در یک سایت داروخانه باید به آن توجه نمود شامل وارد کردن اطلاعات دارویی و مربوط به موارد مصرف دارو، وارد کردن اطلاعات عوارض دارویی و چگونگی استفاده از آن، امکان جستجوی دارو و موجودی آن، مشاهده قیمت دارو، امکان فروش داروهای بدون نسخه، اطلاع رسانی جهت ساخت داروی سفارشی به مشتریان و غیره.

مشخصه های طراحی سایت داروخانه

مواد مهم در ایجاد یک سایت داروخانه

با داشتن یک سایت برای یک داروخانه می توانید مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار خود جلب کنید و موجب رونق آن شوید.

علت دیگری که باید برای داروخانه خود یک وبسایت طراحی کنید آن است که عمده افرادی که به داروخانه می روند دارای بیماری های هستند که اکثراً واگیردار بوده و سرعت شیوع آن بالا است.

با وجود یک وب سایت داروخانه می توان از این کار جلوگیری نمود. علی الخصوص در روزهای شیوع بیشتر آنفولانزا و کرونا جهت تجمع در داروخانه ها بهترین راه از طریق داروخانه های آنلاین است.

علاوه بر این با این کار می توانید با معرفی کسب و کار خود به دیگران و داشتن یک وب سایت و در کنارش فعالیت در شبکه هایی همچون اینستاگرام و تلگرام در فضای مجازی نیز شناخته شوید.

در واقع داشتن یک وب سایت در حوزه کاری بسیار حائز اهمیت است و از طریق می توانید سود قابل توجهی از کسب و کارتان داشته باشید.

به عنوان کلام آخر در صورتی که داروخانه دارید و هنوز وب سایتی برای آن ایجاد نکرده‌اید می توانید طراحی سایت خود را به یک تیم حرفه ای و با سابقه سایت برتر بسپارید تا علاوه بر راه اندازی یک وب سایت کاملاً حرفه ای از ارائه خدماتی همچون پشتیبانی ۲۴ ساعته، تولید محتوای با کیفیت و غیره برخوردار شوید.