مهمترین موضوعاتی که در طراحی وب سایت مربوط به دیتابیس یا پایگاه داده می شود ، سیستم My SQl می باشد ، کار با این نرم افزار رایگان پایگاه داده بسیار آسان می باشد. برای افراد مبتدی در این زمینه که تا به حال با نرم ‌افزارهای پایگاه داده کار نکرده‌اند و تمایل دارند تا از این طریق وب سایت خود را راه اندازی کنند نرم افزار My SQl مناسب ترین و قدرتمند ترین نرم افزار برای تان به حساب می آید. این نرم افزار دارای قابلیت ها و امکاناتی است که برای شناخت بهتر آن میتوانید از این مقاله جامع سایت برتر استفاده نمایید ، در ادامه با ما همراه باشید.

بیشتر بدانید : زبان php چیست؟

معرفی سیستم My SQl و عملکرد آن

SQl مخفف واژه Structured Query Language می باشد و به عنوان یک سیستم مدیریت داده محسوب می شود که جهت بهره گیری از داده ها کارایی دارد.

SQl به کاربر در انجام کوئری بسیار کمک می ‌کند و از این طریق می توانید داده های خود را از دیتابیس حذف یا اصلاح نمایید. دیتابیس DATA BASE نیز مجموعه ای از داده ها با ساختار منظم است که به آن بانک اطلاعاتی یا پایگاه داده نیز می گویند و داده ها را در دستگاه ها و رایانه ها به گونه ای ذخیره می‌شود که قابل خواندن و دسترسی باشد.

سیستم My SQl به عنوان یک سیستم مدیریت پایگاه داده از طریق وب اپلیکیشن های متعددی استفاده می شود و ارتباط مستقیمی با زبان php برقرار می کند. php به عنوان یک زبان برنامه نویسی یا اسکریپت نویسی به حساب می آید که به صورت OPEN SOURCE یا متن باز در اختیار برنامه نویسان قرار می گیرد ، نحوه عملکرد My SQl نیز به صورت اپن سورس می باشد.

این سیستم به طور همزمان این اجازه را به چندین کاربر می دهد تا از داده ها استفاده کنند و سرعت دسترسی کاربران معتبر را بالا می برد. به خاطر داشته باشید که مای اس کیو ال یک سرویس چند کاربره می باشد که می توانید از وب سایت های معتبر آن را دانلود و استفاده نمایید.

این نرم افزار بر روی سیستم عامل هایی همچون لینوکس ، ویندوز ، یونیکس و سیستم های دیگر قابل اجرا می باشد و ابرداده شما را مدیریت و تعریف می نماید. این نرم افزار را می توانید بر روی سیستم محلی خود یا حتی بر روی سرور نصب و اجرا نمایید و یه عنوان یک راه حل قابل انعطاف ، مقیاس پذیر ، سریع و قابل اعتماد می باشد. از ویژگی های اصلی این سیستم می توان به موارد زیر اشاره نمود ، در ادامه ما را همراهی نمایید.

بیشتر بخوانید : سی دی ان چیست؟

وبژگی ها و قابلیت های سیستم My SQl

سوالات متداول در رابطه با دیتابیس سرور My SQL

برای ارائه ویژگی های مهم سیستم مدیریت پایگاه داده می توان به صورت موردی زیر بیان نمود :

از لحاظ هزینه استفاده از این نرم افزار کاملاً رایگان است.

بر اساس راندمان حافظه مای اس کیو ال کمبود حافظه کمی دارد.

از لحاظ مقیاس‌ پذیری می ‌توانید این سیستم را در هر زمان که تمایل دارید مقیاس بندی کنید و امکان ایجاد انبارهای داده از جمله حجم زیادی از داده ها بسیار آسان خواهد بود.

بر اساس کارایی از سرعت بارگذاری بالایی برخوردار است که این عمل را با کش فراهم می کند.

از لحاظ سهولت مدیریت دانلود استفاده از این نرم افزار بسیار آسان خواهد بود.

همچنین از لحاظ امنیتی ، امنیت کامل داده ها از طریق این نرم افزار تضمینی است و فقط کاربران مجاز به دسترسی به دیتابیس هستند.

آموختن سیستم My SQl بسیار راحت است زیرا خیلی از امکانات پیشرفته را پشتیبانی نمی کند و برای بهره گیری از دیتابیس های ساده و معمول توصیه می شود.

دیتابیس سرور My SQl جزء محبوبترین دیتابیس سرور های جهان به حساب می ‌آید و کمپانی های بزرگی همچون فیس ‌بوک و گوگل از آن بهره برده اند. همچنین مجموعه عظیم و مهم ویکی پدیا و مالک وب سایت این مجموعه برای زیر ساخت پایگاه داده خود از این دیتابیس سرور استفاده می نماید.

انعطاف پذیری و استفاده آسان از این سیستم و همچنین امکان عوض کردن کد منبع باعث محبوبیت آن شده است. شما از طریق این ویژگی می توانید کد منبع را طبق نیازتان بدون پرداخت هزینه عوض کنید و از آن استفاده نمایید.

علاوه بر این به علت پشتیبانی شدن از سمت سرور های مختلف کلاستر ، داده های تجارت الکترونیکی بزرگ و انجام فعالیت های سنگین و هوش اطلاعاتی جهت ذخیره سازی انجام می گیرد و همین امر موجب شده که My SQl بتواند با سرعت بهینه تری عمل کند.

سوالات متداول در رابطه با دیتابیس سرور My SQL

داده هایی که My SQL پشتیبانی‌ میکند چه می باشد؟

دیتابیس سرورMy SQL از داده‌های فضایی ، عددی ، کاراکتر ، دودویی ، شمارشی و از زمان و تاریخ پشتیبانی می نماید.

آیا سیستم My SQL اُپن سورس است؟

Open source یا متن باز بودن این سیستم به این معنا نیست که به طور آزاد در اختیار همه بوده و هر فردی می تواند تغییرات دلخواه خود را روی آن انجام دهد. این نرم افزار را میتوانید به صورت رایگان از اینترنت دانلود نموده و بدون پرداخت هیچ هزینه ای از این نرم افزار استفاده نمایید. در صورتی که تمایل به تغییر سورس کد های این سیستم هستید می توانید آن را برای نیازهای شخصی خود بهینه کنید.

چه شباهت هایی بین پایگاه داده My SQL و SQL Server وجود دارد؟

شباهت های این دو پایگاه داده از لحاظ موتور دیتابیس ، امکانات و ویژگی های سطح بالا ، امنیت و ابزارها با یکدیگر برابری می کند.

کاربران مهم و رقبای اصلی My SQL چیست؟

در واقع کاربران معتبری که از My SQL بهره می برند کمپانی های بزرگی چون فیس بوک ، لینکداین ، دیگ ، نوکیا ویکی پدیا می باشند و رقیب اصلی این نرم افزار PostgreSQL ، SQL Server و Oracle است.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.