کپی کردن ویدئو ها دردسر بزرگی است که تقریباً اکثر وب سایت ها (به ویژه سایت های آموزشی) با آن در تضاد هستند. تولید محتوای ویدیویی عالی و درجه یک بسیار زمان بر و پرهزینه است. به همین دلیل، هیچ کس دوست ندارد که فیلم های ارسال شده در وب سایت را بدون مشکل با یک کلیک دانلود شود. حال اگر با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می کنید، حتماً این مقاله از سایت برتر را مطالعه کنید تا با ارائه دو روش فوق العاده کاربردی و تخصصی، از دانلود ویدئو های سایت جلوگیری کنید.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

 

نحوه جلوگیری از دانلود کردن ویدئو در وردپرس

محافظت از ویدئو های ارسال شده در داخل وب سایت وردپرس به صورت آنلاین دیگر یک کار چالش برانگیز نیست. شما می توانید از دو گزینه استثنایی برای محدود کردن پذیرش فیلم در وب سایت استفاده کنید و از این طریق به کاربران اجازه دانلود ویدیوها را ندهید.

برخی از پلاگین‌ های ویدیویی وردپرس، از دانلود کردن ویدئو در وردپرس توسط کاربران جلوگیری می کنند . آنها همچنین دکمه بارگیری یا دانلود را پاک می کنند تا هیچ شخصی نتواند ویدیوها را بارگذاری کند. این کار بسیار آسان است، شما به سادگی می توانید افزونه های افزونه پارس پلیر و پلاگین jwPlayer را در سایت وردپرس خود راه اندازی کنید.

تفاوتی نمی کند که کدام یک از پلاگین های بالا را دریافت می کنید. زیرا هر افزونه می تواند بارگذاری ویدیو را متوقف کند و فرصت بارگیری ویدیو را در سایت وردپرس شما غیرفعال کند. اما به طور کلی پلاگین پارس پلیر در گذشته توسط مهندسان ایرانی ساخته می شد و کار با آن بسیار سخت و پیچیده تر است.

همیشه استفاده از اولین تکنیک به تنهایی جوابگو نیست. شما باید محدودیت های اضافی را در وب سایت قرار دهید تا مشتریان بدون شک نتوانند ویدیو را بارگیری کنند. با استفاده از روش اول، بسیاری از مشتریان دیگر در موقعیتی نیستند که ویدئو دانلود کنند و آن ها را کپی نمایند. اما برخی از مشتریانی که برنامه نویس هستند یا با طراحی سایت اینترنتی آشنا هستند، ممکن است در موقعیتی قرار بگیرند که بدون مشکل فیلم ها را از طریق منبع بارگیری کنند.

اکنون، اگر کد زیر را به فایل htaccess اضافه کنید حتی از طریق منبع، هیچ کس نمی تواند فیلم های شما را مستقیماً بارگذاری کند.

 

RewriteEngine on RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(www\.)?YourDomain.com [NC] RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(www\.)?YourDmain.com.*$ [NC] RewriteRule \.(gif|jpg)$ – [F]

 

ارائه بهترین شیوه برای جلوگیری از دانلود کردن ویدئو در وردپرس

همانطور که گفته شد، تولید محتوای ویدیویی بسیار زمان بر و پرهزینه است. به همین دلیل، بسیاری از افراد آماده هستند تا شما ویدیویی را در وب سایت خود ارسال کنید و آن ویدیو را بازتولید کنید. حال، اگر یک ویدیو چند نمونه کپی شده و در سایت‌ های استثنایی قرار گیرد، آن شخص نمی‌ داند کدام وب‌سایت صادقانه این ویدیو را برای اولین بار پست کرده است و این می‌ تواند باعث سردرگمی کاربر شود.

به همین دلیل، هشدار داده می‌ شود که اگر اکنون قصد ندارید از تکنیک‌ های بالا برای جلوگیری از دانلود کردن ویدیو در وردپرس استفاده کنید، حداقل یک واترمارک را در ویدیو های آنلاین وب‌سایت خود قرار دهید. وقتی یک واترمارک روی ویدیو قرار می‌ دهید، حتی اگر ویدیو در سایت‌ های دیگر کپی شده باشد، مشتریان بدون مشکل می‌ توانند بفهمند که کدام وب‌سایت زمانی منبع منحصربه‌ فرد ویدیو بوده است.

البته برخی از وب سایت ها صرفاً یک واترمارک روی فیلم ها قرار می دهند و نحوه بارگذاری را برای کاربران تشخیص نمی دهند. هدف این وب سایت ها باز کردن ویدیوها به صورت ویروسی است که در آینده می تواند مشتریان بیشتری را با کمک واترمارکی که قرار داده اند جذب کند.

نتیجه گیری

محافظت از فیلم ها در وردپرس و جلوگیری از بارگیری فیلم ها در وب سایت پروژه بسیار مهمی است که تقریباً هیچ کس نمی تواند به آن توجه کند. البته از عللی که مدیران وب‌سایت‌ ها توجهی نسبت به این مشکل نداشتن سوابق کافی در مورد کپی کردن ویدیو های صفحات وب است. به همین دلیل، توضیحات مهمی را به صورت کامل در مورد کپی کردن فیلم ها ارائه کردیم امیدواریم مفید واقع شده باشد.