موارد زیادی در طراحی یک وب سایت باید مورد توجه وب مستران و طراحان سایت قرار بگیرد. این موارد می توانند به سایت شما کمک کرده تا در رتبه بندی گوگل جایگاه بالاتری را به خود اختصاص دهد و همچنین باعث رونق کسب و کار شما نیز می شود. یکی از این موارد تگ عنوان می باشد که جایگاه ویژه ای در جذب کاربران دارد و شما میتوانید با بکار گیری صحیح آن بازدید سایت خود را افزایش دهید. تگ title اگر اصولی و درست استفاده نشود می تواند منجر به پایین آمدن رتبه سایت شما شود پس مهم است تا آن را شناخته و درست از آن استفاده کنید. ما در این مقاله از سایت برتر به بررسی این تگ پرداخته و شمارا با اصول صحیح استفاده از آن آشنا خواهیم کرد پس لطفا تا ادامه این مطلب همراه ما باشید.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

 

تگ عنوان و تأثیرات آن

تگ عنوان را به اسم تگ تایتل (title) نیز می شناسند که در اصل یک عنصر html می باشد و در قسمت head هر سایت می توان آن را یافت که می تواند تایتل یا همان عنوان یک صفحه را مشخص کند.

این تگ به صورت یک عنوان فابل کلیک در نتایج جستجو نمایش داده می شود و از آنجایی که این عنوان توسط کاربر مشاهده می گردد ، نمایانگر خلاصه ای از آن صفحه از وب سایت شما می باشد که به صورت مختصر می باشد. به همین دلیل انتخاب درست و دقیق آن برای جذب بیشتر کاربران اهمیت بالایی دارد.

تگ تایتل یکی از اصلی ترین مواردی است که باید در جهت بهبود سئو سایت از آن استفاده کرد. بر اساس گفته های آقای جان مولر، مدیر آنالیز وبمسترهای گوگل می توان فهمید که تگ تایتل یکی از عامل های به شدت تأثیرگذار در رتبه بندی سایت ها می باشد.

البته ایشان این را هم ذکر کرده است که سایت هایی وجود دارد که رنک مناسبی دارند اما از تگ های عنوان خوبی استفاده نکرده اند. این وب سایت ها جز دسته سایت های برند و کاملاً شناخته شده می باشند که محتوای ارزشمندی را ارائه می دهند.

این بدان معنی است که اگر صاحبان کسب و کاری از برچسب عنوان خوبی استفاده نکنند به هیچ وجه نمی تواند رتبه خوبی در نتایج جستجوی موتورهای گوگل کسب کنند.

تگ تایتل می تواند به شما کمک کند تا ترافیک زیاد و ارزشمندی را به صفحات سایت خود وارد کنید. البته باید توجه داشته باشید که این تگ نباید خیلی طولانی باشد زیرا در زمان های قدیم گوگل عنوان های بلند را کوتاه نشان می داد و تأثیر منفی برای سایت نداشت. اما امروزه اگر عملکرد ضعیفی در این زمینه داشته باشید گوگل سایت شما را جریمه کرده و ممکن است سایت شما را کاملاً از لیست نتایج پاک کند یا رتبه بسیار پایینی به آن بدهد.

مقاله پیشنهادی : ریچ اسنیپت چیست؟

5 قانون مهم برای ساخت تگ عنوان

5 قانون مهم برای ساخت تگ عنوان

معمولاً موتورهای جستجو برای خواندن بهتر مطلب یک صفحه از سایت ، از تگ های html استفاده می کنند. البته این موضوع برای بسیاری از افراد نیز اهیمت زیادی دارد. به همین دلیل لازم است تا 5 قانون مهم ساخت تگ title را با هم مرور کنیم :

1_ سئو تگ عنوان : تگ تایتل شما باید درون خود کلمه کلیدی داشته باشد که در محتوای سایت شما نیز مورد استفاده قرار گرفته باشد. البته باید توجه داشته باشید که باید از کلمه کلیدی اصلی آن صفحه در عنوان استفاده کنید. اگر شما نمی دانید که از کدام عبارت کلیدی برای تایتل خود استفاده کنید، می توانید با استفاده از ابزارهایی که در گوگل موجود است تعداد زیادی از کلمه کلیدی را درباره یک موضوع خاص پیدا کنید. شما می توانید مقدار جستجو شدن هر کلمه کلیدی را بررسی کرده و تصمیم نهایی را بگیرید.

2_ تعداد کاراکتر متن عنوان : این مورد تأثیر بسیار زیادی در بهینه بودن صفحات شما می گذارد. همانطور که احتمالا ًمی دانید میزان محدودی فضا برای نشان دادن تایتل های صفحات وب سایت در اختیار دارید و شما نمی توانید بیشتر از 55 کاراکتر را در آن استفاده کنید. همچنین از طرفی باید توجه داشته باشید که اگر از تایتل بسیار کوتاهی نیز استفاده کنید، نمی توانید محتوای صفحه را به خوبی به کاربر نشان دهید و این موضوع می تواند به کمتر شدن بازدید صفحه شما منجر شود. البته این موضوع ارتباط مستقیمی با نوع محتوای شما دارد و در برخی موارد نیز دیده شده که سایت هایی با عنوان کمتر از 30 کاراکتر هم به نتیجه خوبی رسیدند.

مقاله پیشنهادی : نرخ کلیک یا CTR چیست؟

سایر قوانین مهم

3_ تگ های عنوان ، دارای کاربرد تبلیغاتی هستند: باید به این مورد توجه داشته باشید که دلیل استفاده از تگ تایتل فقط نباید برای موتورهای جستجوگر باشد. زیرا در اصل کاربرها این عنوان را مشاهده می کنند پس آنها اهمیت بیشتری نسبت به موتورهای جستجو دارد و شما باید در اولین گام رضایت کاربران را به همراه داشته باشید. اما بهتر است که تگ تایتل را برای هر دو طرف بهینه کنید و تمام نکته های مهم را در سئو برای عنوان های خود پیاده کنید.

4_ تولید عنوان های جذاب و منحصر به فرد: بیشتر وقت ها وبسایت هایی از تگ html مشابهی در صفحات وبسایت خود استفاده می کنند که این کار از نظر گوگل به عنوان یک خطا در نظر گرفته می شود زیرا برچسب های تایتل تکراری از ایندکس شدن مطلب های جدید جلوگیری می کند. در این مواقع شما باید با در دست گرفتن و کنترل اوضاع، ترافیک دریافتی از سوی سایت خود را به سمت یک نشانی url که نسبت به بقیه صفحات عملکرد بهتری دارد منتقل کنید.

5_ از نام تجاری خود استفاده کنید: در صورتیکه برند و یا کسب و کار شما شناخته شده و معروف می باشد، سعی کنید در عنوان خود حتما نام برند را در جهت افزایش نرخ کلیک قرار دهید. معمولا پیشنهاد می شود که نام تجاری برند را در انتهای تگ تایتل خود قرار دهید تا در کنار کلمه کلیدی بتواند بازخورد خوبی را برای شما داشته باشد.

نتیجه گیری

به طور کلی یکی از مواردی که به بهبود سئو سایت کمک می کند و منجر به جذب کاربران می شود تگ تایتل می باشد. شما می توانید با رعایت اصولی که در این مقاله به شما آموختیم به راحتی از تگ تایتلی استفاده کنید تا به خوبی با کلمه کلیدی صفحات شما هماهنگ باشد و بتواند هم از نظر موتورهای جستجوگر و هم کاربران مورد قبول باشد. البته باید توجه داشته باشید که این تگ به تنهایی اهمیت خاصی در سئو نخواهد داشت و شما برای بهینه سازی صفحه باید تمام فاکتورهای سئو داخلی را رعایت کرده باشید.

ممنون که تا انتهای این مطلب همراه سایت برتر بودید امیدواریم توانسته باشیم ذره ای به دانش شما عزیزان اضافه کنیم.