از دغدغه های بسیاری از وبمستران و طراحان وب سایت ایندکس نشدن صفحات وب سایتشان در گوگل می باشد، هر چند که اکثر وبسایت های که تازه راه اندازی شده اند با این مشکل رو به ‌رو هستند. مدیران وب سایت همواره به دنبال سریعترین راه برای ایندکس شدن وب سایت در گوگل می باشند. در واقع هر وقت که بر روی سایت یک محتوای جدیدی منتشر می کنید یا صفحه را آپدیت می کنید باید در سریعترین زمان ممکن از طریق ربات‌ های گوگل ایندکس شود و این موضوع بسیار مهم است. اما متاسفانه با سخت گیری هایی که گوگل و الگوریتم‌های آن دارند اکثر کاربران با مشکل ایندکس نشدن سایت در گوگل مواجه هستند. ما می‌خواهیم در این مقاله علت آن را به طور کامل بیان نماییم، پس در صورتی که یکی از دغدغه‌های شما خوانندگان عزیز می باشد تا انتهای مقاله را به طور کامل مورد مطالعه قرار دهید.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

 

مهمترین علل ایندکس نشدن سایت در گوگل

پیش از آنکه در رابطه با دلایل ایندکس نشدن وب سایت صحبت نماییم بهتر است بدانید ایندکس نشدن صفحات وب سایت در گوگل باعث می‌شود تا محتوا های موجود در وب سایت از طریق دیگر رقبا ربوده شود. در واقع اگر محتوا روی وب سایت در سریع‌ترین زمان ممکن ایندکس نشود هر لحظه این امکان وجود دارد که محتوای آن توسط وب سایت های رقیب کپی شود. ‌

در واقع در صورتی که وب سایت های رقیب محتوا را کپی نمایند و سریعتر ایندکس شود محتوای وب سایت تان کپی شده به حساب خواهد آمد. می بایست تا سرعت وب سایت را بالا برد تا با هیچ مشکلی روبه‌رو نشوید.

علت اول این است که به احتمال زیاد سایت شما از اعتبار کافی برخوردار نیست در واقع کم بودن اعتبار سایت باعث می شود تا گوگل آن را نسبت به دیگر وبسایت ها دیرتر مورد بررسی قرار دهد به گونه ‌ای که بعضی وب سایت ها تا چندین ماه توسط گوگل ایندکس نمی شوند. برای حل این مشکل می بایست تولید محتوای با کیفیت بالا و لینک سازی داخلی به صورت حرفه ای فعالیت نمایید.

بهترین شیوه برای رفع مشکل ایندکس نشدن سایت در گوگل

در واقع شما باید به گوگل نشان دهید که وبسایت تان زنده و در حال فعالیت روی آن هستید. اگر به طور منظم روند تولید محتوا را ادامه دهید بدون شک وضعیت ایندکس شدن سایت تان عوض خواهد شد و به مرور زمان بهبود می یابد.

خطاهای وب سایت نیز می تواند از مشکل ایندکس نشدن سایت در گوگل شود به همین علت باید اطمینان یابید که وب سایت در وضعیت خوبی قرار دارد.در صورتی که تمایل دارید خطاهای سایت را ببینید کافی گوگل وبمستر تولز یا گوگل سرچ کنسول مراجعه نمایید.

برای دیدن خطاهای سایت کافی است بعد از ورود به گوگل سرچ کنسول به بخش coverpage مراجعه نموده و در قسمتی به نام Error میتوانید تمامی خطاهای سایت را ببینید. حال در صورتی که با خطای مواجه شدید آن را حل کنید تا موتورهای جستجوگر همچون گوگل سریعتر و به بدون هیچ مشکلی صفحات تان را ایندکس کنند.

مقاله پیشنهادی : گوگل ایندکس چیست؟

بهترین شیوه برای رفع مشکل ایندکس نشدن سایت در گوگل

ضعیف بودن سرور سایت باعث می شود تا با این ایندکس نشدن سایت در گوگل و کندی و ضعیف بودن سرور سایت روبه رو شوید. متاسفانه اکثر وبسایت ها با برخورداری از سرور های ضعیف از طرف گوگل ایندکس نخواهند شد و محتوای صفحات شان نیز توسط رقبا دزدیده خواهد شد.

پس در صورتی که تمایل دارید موتورهای جستجوگر همچون گوگل بدون هیچ مشکلی و خیلی سریع صفحات جدید وبسایت را ایندکس نمایند می بایست از یک هاست و سرور مناسب و پرقدرت استفاده نمایید. البته این نکته را در نظر بگیرید که معمولاً سرورهای داخل ایران نسبت به سرورهای خارج از کیفیت کمتری برخوردار هستند.

با وجود مواردی که در بالا بیان نمودیم متوجه خواهید شد که چرا صفحات سایت تان ایندکس نمی شود یا علت سرعت پایین ایندکس شدن صفحات تان چیست. هم اکنون قصد داریم که با ارائه چند راه حل مختلف به شما بیاموزیم که چگونه صفحات سایت را سریعتر و بدون هیچ مشکلی ایندکس نمایید.

اول از همه باید کلیه خطاهای سایت را رفع کنید و یک سرور پرسرعت را جایگزین سرورتان نمایید.

با بالا بردن سرعت وب سایتتان کاری کنید تا گوگل سریعتر صفحات و محتواها را ایندکس نماید.

اطمینان یابید که نقشه وب سایت را به طور صحیح ایجاد نموده اید و در گوگل سرچ کنسول ثبت شده است.

در نهایت با تولید محتوای با کیفیت و ارگانیک و همچنین لینک سازی داخلی قوی سرعت وب سایت تان را بالا برده تا از این طریق سایت تان نیز ایندکس شود.

مشکل ایندکس نشدن سایت کار دشوار و پیچیده ای نیست و تنها کافیست علل آن را بدانید و سپس سایت تان را مورد بررسی قرار دهید. همچنین مشکلاتی که باعث می شود که سایت تان ایندکس نشود را رفع نمایید. به همین آسانی می‌توانید کاری کنید که صفحات وب سایتتان را در سریعترین وقت ممکن و بدون هیچ ایرادی ایندکس گردد.