گوگل همواره سعی در بهتر کردن تجربه کاربران خود در استفاده از این موتور جستجوگر می باشد و در این بین نیز به سایت هایی رتبه و جایگاه خوبی می دهد که در راستای اهداف گوگل قدم بر میدارند. گوگل برای اینکه بداند چه سایت هایی به تجربه بهتر کاربران اهمیت می دهند ، الگوریتم های مختلفی را منتشر کرده تا سایت ها با رعایت کردن آن بتوانند رتبه و جایگاه بهتری داشته باشند و در مقابل هم کاربران به محتوای با کیفیت دست پیدا کنند. یکی از جدید ترین الگوریتم های گوگل ، الگوریتم page experience گوگل می باشد که فعلاً آخرین الگوریتم منتشر شده توسط گوگل است. ما در این مقاله از سایت برتر به بررسی این الگوریتم پرداخته و تاثیر آن را در سئو سایت به شما خواهیم گفت.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

 

الگوریتم page experience گوگل چیست؟

طبق گفته های شرکت گوگل ، الگوریتم page experience گوگل بیشتر جنبه های مربوط به چگونگی تجربه تعامل کاربران با یک صفحه وب را ارزیابی خواهد کرد. بهینه سازی در راستای این الگوریتم باعث می شود که وب ، برای کاربرانی که از مرورگر های مختلف استفاده می کنند تجربه ای لذت بخش و دل انگیزی باشد، همچنین به سایت ها کمک می کند تا تغییر وتحول هایی رادر رابطه با انتظارات کاربران و دستگاه های موبایلی ایجاد کنند.

ما به این موضوع ایمان داریم که این کار می تواند به موفقیت در فضای مجازی و سایت ها منجر شود. زیرا کاربران در سایت ها تعامل های بیشتری خواهند داشت و می توانند با دردسرهای کمتری با آنها برخورد داشته باشند. به زبانی ساده تر، گوگل می خواهد بداند که وبسایت شما تاچه اندازه برای کاربران مفید و کاربردی بوده است.

شاید بسیاری از شما وارد صفحه ای شده باشید و بلافاصله پنجره ای برای شما باز می شود که دو گزینه دارد، یک گزینه برای برگشت که معمولاً در پایین آن قرار دارد و یک گزینه دیگر که معمولاً برای نمایش دادن برخی صفحات دیگر است و شما دقیقاً لحظه ای که می خواهید گزینه برگشت را بزنید صفحه به سمت پایین هل داده می شود و شما تصادفی گزینه اول را انتخاب می کنید. این هل داده شدن به دلیل پاپ آپ نصبی در بالای صفحه می باشد. این گونه سایت ها تجربه کاربری بسیار بدی دارند اما ممکن است رتبه خوبی داشته باشند.

هدف ازاین آپدیت این است که گوگل اطمینان پیدا کند که سایت هایی رتبه های خوب می گیرند که تجربه کاربری خوبی داشته باشند و سایت هایی که کاربران از آنها متنفر هستند درلیست نتایج حضور نداشته باشند. به همین دلیل سایتهای کاربر دوست رتبه بهتری را نسبت به سایت هایی که به کاربر اهمیت نمی دهند، می گیرند.

مقاله پیشنهادی : Google discover چیست؟

چرا الگوریتم page experience گوگل برای سئو مهم است؟

الگوریتم page experience گوگل برای سئو

همانطور که در مقدمه به آن اشاره کردیم گوگل همیشه در حال امتیاز دادن به سایت هایی است که کاربران در آن تعامل داشته و آن سایت ها را دوست دارند. به عنوان مثال شما می خواهید یک گوشی موبایل را خریداری کند و در گوگل اسم و نام برند سامسونگ و یا آیفون و… را سرچ خواهید کرد. روزانه تعداد بسیار زیادی از افراد این برند ها را جستجو می کنند، پس برند ها و برند شدن یکی از فاکتور های مهم در رتبه گرفتن وبسایت ها خواهد بود.

هنگامی که مردم اسم برند شما را در گوگل سرچ می کنند، گوگل متوجه این می شود که برند شما به سرعت در حال کسب محبوبیت می باشد و این موضوع باعث می شود روی تمام رتبه های سایت شما تأثیر بگذارد. اما اینکه برند بودن یک کسب و کار تأثیر زیادی بر روی سئو خواهد گذاشت خبر جدید نیست و از قبل هم این موضوع مشخص بود اما سایت هایی که برندهای مشهوری نیستند می توانند با الگوریتم page experience گوگل و تعامل داشتن کاربران در آنها به سرعت محبوبیت خود را افزایش دهند و با پیشبرد اهداف گوگل در این موتور جستجوگر به موفقیت های بسیاری برسند.

تجربه کاربری خوب بی شک می تواند بخش مهمی در رنکینگ کلی سایت شما باشد. این مسئله سال هاست که یکی از فاکتورهای گوگل برای رتبه بندی بوده و تنها تفاوتی که این آپدیت دارد جزئی شدن این تجربه است. به این صورت که تجربه یک کاربر در تک تک صفحه های وبسایت شما مورد بررسی قرار خواهد کرد و سنجیده خواهد شد.

شما می توانید با ایجاد تجربه کاربری مناسب در تمامی صفحات خود محبوبیت خود را نزد گوگل ثابت کنید و کاربران بیشتری را به سایت خود جذب کنید.

مقاله پیشنهادی : پیج رنک یا page rank چیست؟

هدف الگوریتم page experience گوگل چیست؟

هدف الگوریتم page experience گوگل در واقع تجزیه و تحلیل رفتار کاربران در صفحات یک وبسایت می باشد. یعنی دقیقاً از زمانی که کاربر وارد سایت می شود و تا زمان خروج آن از سایت تمام رفتار های کاربر را بررسی خواهد کرد.

الگوریتم تجربه صفحه از تجربه اتصال و وارد شدن به یک صفحه وب، منطقه های مختلف احساس و درک کاربر را تعیین و اندازه گیری خواهد کرد. نتیجه بهینه سازی موارد این الگوریتم تجربه لذت بخشی را برای کاربران خواهد ساخت و همچنین مدیران سایت را نیز راهنمایی می کنند تا در جهت رضایت کاربرانی که از نسخه موبایل هستند گام بردارند. این موضوع و داشتن درک بهتر از وب سایت ها باعث می شود آنها و مشاغل پیشرفت چشمگیری داشته باشند.

هدف این الگوریتم نشان دادن سایت هایی در رتبه های اول است که کاربران تجربه بهتری در آنها داشته اند و به زبانی دیگر کاربر پسند باشند. بنابراین میتوان درک کرد که این الگوریتم می تواند انقلابی بزرگ در سئو ایجاد کند.

این الگوریتم علاوه بر بررسی رفتارهای کاربران، فاکتورها و معیارهای دیگر سایت ها را نیز در نظر خواهد گرفت و بر اساس آنها تصمیم به امتیاز دادن به سایت ها می گیرد. هر چه تجربه صفحه درون یک وب سایت بهتر باشد، گوگل بیشتر سعی در نشان دادن آن در لیست نتایج میکند.

به طور کلی این الگوریتم هم می تواند برای رضایت کاربران و هم برای موفقیت سایت های که محتوا و تجربه خوبی را در اختیار کاربران قرار می دهد، مفید باشد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله از سایت برتر به بررسی الگوریتم page experience گوگل پرداختیم و شما را با آن آشنا کردیم تا بتوانید با انجام اهداف آن گامی بزرگ برای پیشرفت وبسایت و کسب و کار خود بردارید. همچنین کارشناسان ما در سایت برتر با اطلاع و دانشی که از الگوریتم های مختلف گوگل دارند می توانند به شما کمک کنند تا سئو سایت خود را بهبود ببخشید. برای این ار کافیست به بخش تماس با ما همین وبسایت مراجعه کرده و با یکی از پل های موجود ارتباط برقرار کنید. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید.