اگر توجه کرده باشید الگوریتم های گوگل پر از حیواناتی همچون پاندا ، پنگوئن ، مرغ مگس خوار و … است نظیر کشتی نوح. این حیوانات در گوگل بیهوده گرد هم نیامده اند ، در واقع هدف گوگل از این کار این است که کاربران اینترنتی بتوانند تجربه خوبی از جستجوی خود به دست آورند. از الگوریتم هایی که با نام حیوانات در کشتی الگوریتم های گوگل جای گرفته است ، الگوریتم کبوترمی باشد. حتما این تجربه را داشتید که یک کسب و کار محلی را در گوگل سرچ کنید ، مثلاً پیش آمده است که برای پیدا کردن آدرس رستوران ، نزدیکترین رستوران به محل کارتان را در موتورهای جستجوی گوگل سرچ کرده باشید و نتایج آن را گوگل به شما نشان داده است . در واقع پشت این نتایج مفید و ارزشمند گوگل که هر جستجو را بر مبنای موقعیت مکانی و محلی به کاربر نشان می دهد الگوریتم کبوتر گوگل می باشد.

آشنایی با الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل از مهمترین و کاربردی ترین الگوریتم گوگل به حساب می آید که وظیفه اصلی آن رتبه بندی برای سئو محلی است. کاربر از طریق این الگوریتم می‌تواند مکان ها و کسب و کارهایی که نزدیک به محل کار یا سکونت خود است را ببیند.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

 

این الگوریتم نزدیک ترین مکان های سرچ شده توسط کاربر را به او نشان می دهد و آنها را در اولین نتایج جستجو قرار می دهد. در یک تعریف ساده اگر بخواهیم از الگوریتم کبوتر صحبت کنیم می توان گفت که هر یک از عبارتهای سرچ شده توسط کاربر را به درستی مورد بررسی قرار می ‌دهد و اگر عبارت سرچ شده با کسب و کار و موقعیت مکانی در ارتباط باشد نزدیکترین مکان و موقعیت را به کاربر پیشنهاد خواهد داد.

در واقع اگر شما بخواهید از این الگوریتم استفاده کنید ابتدا باید با ویژگی های آن آشنایی کامل داشته باشید تا به بهترین شکل ممکن از آن بهره مند شوید. جهت اطلاعات بیشتر در مورد این الگوریتم گوگل در ادامه اطلاعات بیشتری ارائه خواهیم داد.

الگوریتم کبوتر گوگل - عکس نوشته

تاثیر الگوریتم کبوتر بر روی وب سایت و کسب و کار

در ابتدا عملکرد الگوریتم کبوتر به این شکل بود که شما با جستجوی مکان مورد نظرتان یک لیست چند تایی از مکان ها را دریافت می کردید . بعدها با آپدیت این الگوریتم مکان های بیشتری در صفحه نتایج گوگل نشان داده شد و این مسئله موجب رضایت بیشتر صاحبان کسب و کار گردید ؛ زیرا با این آپدیت کاربران کسب و کارهای مختلف فرصتی برای دیده شدن در صفحات اینترنتی به دست آوردند.

اما با آپدیت مجدد کبوتر تعداد نتایج مکان ها کمتر شد و این خبر خوبی برای صاحبان کسب و کار به حساب نمی آمد اما از طرفی موجب گردید تا برای جلو افتادن از رقبای خود بیشتر تلاش کنند و از روش هایی استفاده کنند که مورد پسند الگوریتم گوگل باشد و مواردی که همواره موجب تایید الگوریتم کبوتر گوگل می باشد و برای به کارگیری در وبسایت ها تأثیر مفید دارد شامل:

تولید محتوا بر مبنای مکان کسب و کار

در این روش باید مقالات و ویدیوهایی که مرتبط به کسب و کار و حرفه شماست استفاده کنید. از مواردی که به مکان فعالیت شما اشاره مستقیم یا غیرمستقیم دارد نیز می توان استفاده کنید. به طور مثال اگه حوزه کاری شما ما مربوط به رستوران است و محل فعالیت شما ما در پاکدشت می باشد با ذکر جزئیات بیشتر در معرفی خود می توانید به بالا آمدن رتبه سایت تان در گوگل کمک شایانی کنید.

رعایت سئو محلی

سئو محلی در واقع فعالیتی است که جهت شناساندن موقعیت جغرافیایی خود به گوگل انجام می دهیم. حذف محتوا های تکراری ، ارتقای خدمات و کسب نقدهای مفید از جمله این فعالیت ها به شمار می آید. با توجه به رقابت هایی که برای حضور در لیست ستاره مکان ها وجود دارد رعایت نمودن مبانی سئو محلی بسیار ضروری است.

لینک سازی تخصصی

لینک سازی تخصصی یا سیگنال های طبیعی و هوشمندانه و همچنین ایجاد محتوا هایی با کیفیت عالی ‌موجب می شود اعتبار دامنه سایت خود را بالا ببرید. این موارد بر روی رتبه طبیعی و محلی سایت تان تأثیر گذار است.

گزارش اسپم ها

گوگل در صورتیکه نتواند سایت شما را ارزیابی کند گزارش ها را مورد بررسی قرار می‌ دهد. البته همیشه بر اساس گزارش‌ها عمل نکنید اما با این حال سایت های اسپم را گزارش داده و مانع از فعالیت آنها شوید.

اطلاعاتی درباره الگوریتم کبوتر گوگل - برتر رایانه

الگوریتم کبوتر گوگل چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

تمامی الگوریتم هایی که در گوگل موجود است دارای ویژگی هایی هستند که در بهینه سازی سایت تأثیر زیادی دارد. الگوریتم کبوتر گوگل تغییراتی ایجاد می کند که مهمترین آن شامل موارد زیر می باشد:

کمک به کسب و کارهای محلی

هدف مهم گوگل در این الگوریتم سازماندهی نتایج برای کاربر می باشد تا آنها را را بر حسب محله و منطقه به خوبی سازماندهی نمایند . این اقدام و هدفی که گوگل در الگوریتم کبوتر دارد باعث شد بیشتر صاحبان وب سایت ‌ها کسب و کار محلی خود را بهبود بخشند و تمامی استانداردهایی که در این سایت و ساخت آن وجود دارد را رعایت کنند تا میزان رضایت کاربر و ماندگاری آنها در سایت را افزایش دهند. در واقع اگر سئو محلی مهم تلقی شود کاربران به راحتی می‌توانند از طریق کبوتر گوگل مکان مورد نظر خود را پیدا کنند .

شخصی سازی نتایج جستجو

گوگل همیشه سعی بر این دارد که نتایج نزدیک به جستجوی کاربر را نمایش دهد. در گذشته اگر شما کلمه مسجد را جستجو می کردید بدون شک هزاران صفحه که مربوط به مسجد بود را می توانستید مشاهده کنید ، اما با وجود این الگوریتم دیگر چندین صفحه برای شما باز نخواهد شد بلکه آن را به کمتر از ۱۰ درصد صفحه کاهش داده اند.

نتایجی که برای شما در گوگل نشان داده می‌شود مسجد هایی است که شما در نزدیک ترین آنها قرار دارید و گوگل بر حسب موقعیت مکانی شما آنها را به خوبی نشان می دهد.

ایجاد تغییر در ظاهر نتایج

از ویژگی های این الگوریتم که در سئو سایت تأثیر گذار است تغییر در نتایج می باشد. در واقع ظاهر جستجو امر بسیار مهمی است که در گذشته به آن اهمیت زیادی نمی داد اما اکنون با توجه به اینکه عملکرد الگوریتم کبوتر اهمیت زیادی دارد به این مورد توجه بسیار زیادی شده و به آن اهمیت زیادی می دهند.

در بسیاری از عبارت ها می بینید که بعد از جستجو در صفحه اول گوگل ابتدا صفحه بخش گوگل مپ قرار گرفته و قسمت زیادی از صفحه نتایج را در برگرفته است.

جمع بندی

با الگوریتم کبوتر در گوگل تغییرات اساسی در نتایج جستجوی گوگل پدید آمد. طبق نظرسنجی های بدست آمده برای بعضی از کسب و کار ها مفید و برای بعضی نیز ضرر هایی داشته است. عملکردی که این الگوریتم از خود نشان می‌دهد تأثیر بسیاری بر روی بهینه سازی وب سایت خواهد داشت و به نسبت برای کاربران و صاحبان سایت مفید و مضر می باشد.

پیشنهاد برتر رایانه این است که شما نیز عملکرد الگوریتم کبوتر را در نتایج جستجوی گوگل مورد بررسی قرار دهید و در صدد کسب بهترین رتبه توسط این الگوریتم باشید. نقطه نظرات و پیشنهادات خود را با تیم طراحی سایت برتر رایانه در میان بگذارید.