از آنجا که یکی از مؤثرترین شیوه ها در افزایش رنک وب سایت و بازدید بیشتر کار بر روی سئو سایت و بهینه سازی آن می باشد گوگل همواره در صدد ایجاد الگوریتم‌ های پیشرفته در این زمینه می باشد. با وجود الگوریتم های گوگل و و آپدیت آن ها طراحان وب سایت و سئو کاران با اصول و قوانین آن سایت خود را تنظیم می نمایند تا از این طریق جایگاه خود را در در گوگل حفظ کنند. در مقاله‌ های ارائه شده از سایت برتر با الگوریتم های مختلفی آشنا شده ایم که در این مطلب می خواهیم در رابطه با الگوریتم ونیز گوگل صحبت نماییم در ادامه ما را همراهی کنید.

مقاله پیشنهادی : الگوریتم RankBrain چیست؟

تعریف الگوریتم ونیز گوگل و شکل ‌گیری آن

Google Venice Algorithm به عنوان یکی از اولین الگوریتم‌ ها شناخته می ‌شود که توسط گوگل ارائه شده است. در گذشته در صفحه نتایج به نام Google Places شناخته می شد که در آن جستجوی محلی را نمایش می داد.

در واقع ارائه این الگوریتم برای آن دسته از کاربران و جستجوگران در موتور جستجوی گوگل جهت یافتن خدمات و محصولات در نزدیکترین محل سکونت خود می باشد که موجب شد با کاربردی بودن این الگوریتم و محبوبیت آن گوگل تصمیم به بهینه کردن این فرآیند نماید و عمیق تر بر روی به روز کردن آن کار کند.

در فوریه سال ۲۰۲۱ در بخشی از وبلاگ این سایت سرچ گوگل مطلبی منتشر شد که در آن خبر از تغییر در چهل مورد از الگوریتم ها را داد که الگوریتم ونیز گوگل نیز در آن قرار داشت.

همان گونه که پیشتر گفتیم شکل‌ گیری سئو محلی از طریق این الگوریتم انجام می شود. برای فهم بهتر فرض کنید در گوگل واژه ای نظیر باشگاه ورزشی را جستجو می کنید که تنها نتایج به شما نشان داده می شد و خبری از آدرس و نشانی آنها نبود به گونه ای که اگر نام منطقه یا شهر مورد نظرتان را در کنار نام باشگاه اضافه می کردید باز هم به نتیجه ای نمی رسیدید.

همین امر باعث شد تا گوگل ابتدا سرویس گوگل مپ را ارائه دهد که باز این سرویس هم زمان در سمت راست صفحه نتایج تنها موقعیت مکانی به شما نمایش داده می شود.

با اضافه شدن این الگوریتم به SERP ترافیک جستجو جهت محصولات و خدمات بیشترشد که با انتخاب دستی موقعیت خود نتایج جستجویتان به طور دقیق نشان داده شود. در واقع Venice Algorithm در تلاش است تا با کمک گوگل مپ ، IP و GPS هنگامی که کاربر به اینترنت وصل می شود مکان و موقعیت جغرافیایی اش را شناسایی کند.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

 

تأثیرات الگوریتم ونیز گوگل در بهینه سازی سایت

همانگونه که در مقدمه گفتیم با ایجاد الگوریتم‌های جدید و به روز رسانی دیگر الگوریتم ها تغییراتی در وب سایت به وجود می آید. الگوریتم گوگل و به روز رسانی آن تا حد بسیاری بر بهینه سازی سایت تأثیر می گذارد.

در واقع با ارائه الگوریتم ونیز گوگل و اهمیت موقعیت مکانی در صفحات نتایج جستجو این امکان برای تجارت های کوچک فراهم شد تا با کسب و کارهای بزرگ به رقابت بپردازند که همین امر باعث شد تا بتوانند در نتایج گوگل ظاهر شوند و در کنار آن مشتریانی که در نزدیکی خود حضور دارند را جذب نمایند.

این الگوریتم نظیر سایر الگوریتم ها برای زبان انگلیسی و سپس برای سایر زبان های دنیا معرفی و ارائه شد که پس از پیاده سازی آن اگر بعد از نام مکان ها اسم شهر خود را سرچ کنیم نتایجی که در نقشه به شما نزدیک و از دیگر رقبا بهتر بوده است را نمایش خواهد داد.

علاوه بر تاثیر سئو و بهینه سازی سایت اسپم های الگوریتم نیز با آن رشد می کنند. هنگامی که تجارت های مختلف متوجه شدند که گوگل به موقعیت مکانی و آدرس آنها در وب سایت اهمیت می دهد دست به انجام شیوه ‌های اسپمی زدن به گونه ای که بسیاری از وب سایت ها برای نمایش در نتایج جستجوی شهرهای مختلف در بخشی از وبسایت خود نام کلیه شهرها و مناطق را درج کردند.

گوگل در ابتدا قادر به شناسایی این اسپم ها نبود و سایت هایی که این روش را انتخاب می ‌کردند در سطح نتایج جستجو قرار می‌گرفتند اما پس از آن و از طریق آپدیت های مختلف مراحل اعتبار سنجی از طرف گوگل سخت شد و به گونه جلوی این اسپرم‌ ها را گرفت.

مقاله پیشنهادی : الگوریتم Freshness گوگل چیست؟

آپدیت های الگوریتم ونیز

آپدیت های الگوریتم ونیز

ارائه الگوریتم ونیز گوگل و تشخیص وب سایت هایی برای دور زدن اصول و قوانین مربوط به آن ، گوگل اقدام به ارتقاء این الگوریتم نمود زیرا ساختار آن دیگر جهت پیاده سازی سئو محلی و ارتقاء آن کافی نبود.

الگوریتم ونیز را می توان نظیر یک جرقه ای دانست که این فرآیند را شروع نمود و در ادامه احتیاج بود که جهت تکمیل کردن سئو محلی موارد دیگر به آن افزوده شود. به همین منظور الگوریتم کبوتر و موش کور از طرف گوگل ارائه شد که هر دو به تقویت سئو محلی و رشد آن کمک زیادی نمود.

با ارائه الگوریتم کبوتر بعد از ونیز و آپدیت های آن که کار آن تمرکز بر روی سئو محلی می باشد. در واقع هنگامی که کاربران در سرچ های خود بر محلی تأکید دارند به آنها کمک می کند نتایجی که در مکان مبتنی باشد را برایشان نمایش دهد. این عمل در رشد سئو محلی و همچنین ایجاد لوکال پک کمک زیادی نمود و در این زمینه نیز موفق عمل کرده است.

آپدیت بعدی و یا دیگر الگوریتم ایجاد شده از طرف گوگل جهت تکمیل کردن فرایند سئو محلی الگوریتم موش کور است. کار این الگوریتم ارزش دادن به تجارت های کوچک و محلی می باشد که آنها را بعد از تشخیص به صفحه نتایج انتقال می دهد تا کاربران بتوانند کسب ‌و کار اطرافشان را به راحتی بیابند. دو الگوریتم ذکر شده به خوبی توانستند موجب رشد سئو محلی شوند و با آپدیت هایی که گوگل برایشان ارائه داد روز به روز کامل تر شدند تا به جایگاه کنونی برسند البته هنوز هم برای ارتقا و بهتر شدن آن گوگل تلاش زیادی می کنند.

نتیجه گیری

از اتفاقات مهم و کاربردی که توسط گوگل رخ داد سئو محلی است. در واقع با وجود این فرآیند کسب و کارهای کوچک و مغازه های در بخش های کوچک شهر ها و کشور ها توانستند در نظیر دیگر سازمان ها و شرکت های بزرگ در وب سایت ظاهر شوند. به گونه‌ای که هر فردی با جستجوی منطقه مورد نظر بتواند به نزدیکترین مکان هدایت شود. در این مقاله تلاش کردیم تا در رابطه با الگوریتم ونیز ، آپدیت ها و همچنین الگوریتم های مربوط به آن را برای تان توضیح دهیم ، امیدواریم که این مطلب برای تان مفید واقع شده باشد.