io دامنه سطح بالای کد کشور (ccTLD) برای مجمع الجزایر چاگوس است که به قلمرو اقیانوس هند بریتانیا (BIOT) اختصاص داده شده است. با این حال، از آنجایی که IO یا I/O نیز مخفف ورودی/خروجی در رایانه است، به یک میدان دام محبوب در دنیای فناوری تبدیل شده است. ، افزونه ای است که به نام دامنه و آدرس وب اضافه شده است. رایج ترین مورد استفاده \”com\” است. سیستم نام دامنه اینترنتی از TLD ها استفاده می کند که نحوه ترجمه نام دامنه به پروتکل اینترنت یا آدرس های IP را کنترل می کند.. در این مقاله از سایت برتر شما را با دامنه IO و کاربرد های آن به طور کامل آشنا خواهیم نمود، با ما همراه باشید.

 

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما با شماره
تماس بگیرید.

معرفی دامنه IO

دامنه IO تنها یکی از کدهای کشوری TLD است، مخصوصاً برای سایت‌هایی در اقیانوس هند. با این حال، دیگر به طور خاص یک انجمن نیست، زیرا گوگل آن را به عنوان یک دامنه با رتبه برتر عمومی درک می کند که به مخاطبان زیادی و بسیاری دیگر که آن را می بینند خدمات می دهد. انتخاب نام دامنه و پسوند دامنه همین هدف را برآورده می کند.

به عنوان مثال، نام دامنه .com برای وب سایت های تجاری مناسب است و .io در بین شرکت های فناوری محبوب است. این مقاله به طور خاص پسوند دامنه .io، تعریف آن و تاریخچه و عملکرد مختصری را مورد بحث قرار خواهد داد. ما همچنین مزایا و معایب .io را فهرست می کنیم تا به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید که آیا این پسوند دامنه را برای وب سایت خود خریداری کنید یا خیر.

مرجع شماره های اختصاص داده شده اینترنت (IANA)، سازمانی که مسئول دامنه ریشه سیستم نام دامنه (DNS) است، .io TLD را به دفتر کامپیوتر اینترنتی (ICB) اختصاص داده است. بعداً، لوئیس اشتراوس نام دامنه levi.io را برای اهدافی غیر از شناسایی دامنه ثبت کرد. قبلاً در این قسمت به DNS اشاره کرده ایم، اما اگر با آن آشنایی ندارید و نمی دانید DNS چیست، توصیه می کنیم برای درک بهتر، مقالاتی را در مورد آن مطالعه کنید.

Identity Digital در حال حاضر .io را مدیریت می کند، رجیستری آمریکایی که دامنه های .mobi و .info را نیز مدیریت می کند.

مفهوم دامنه IO در استارتاپ و دیجیتال

استارت‌آپ‌ های فناوری و SaaS از نام‌های دامنه .io استفاده می‌ کنند زیرا به مشکل I/O اشاره می‌کنند که همان مشکل مربوط به استارت‌آپ گوش دادن به جامعه را فراهم می‌کند. همچنین، اگر com برای دامنه سطح دوم آنها در دسترس نباشد، .io یک جایگزین عالی برای دامنه است. بخش IO در سال‌های اخیر از نظر محبوبیت و استارت‌آپ‌های فناوری رشد کرده است. برای چی؟ زیرا این یک راه عالی برای ساخت فوراً نام تجاری خود به عنوان یک شرکت فناوری است.

دامنه IO واقعاً در طول زمان برجسته می شود. علاقه مندان .IO را به عنوان ورودی/خروجی اصلی می پذیرند، و از آنجایی که دامنه .TV در گذشته به ایجاد نرم افزارهایی مانند برنامه های تلویزیونی کمک کرده است، انتخاب دامنه .IO به کسی اطلاع می دهد که همه به محض ورود شما URL شما را می بینند. فناوری . این یک نمایش تجاری عالی است که هزینه کمی دارد اما تأثیر زیادی دارد. در اینجا پنج چیز دیگر که مبتدیان در مورد .IO دوست دارند آورده شده است:

-دسترسی به سایر دامنه های .IO
-استفاده از نام های دامنه .IO آسان است
-نام دامنه .IO با کشور
-تولید با نام دامنه .IO انجام می شود
-نتایج جستجوی گسترده را با استفاده از نام دامنه .IO خود نمایش دهید

به عنوان یک استارت آپ فناوری، سایر شرکت های فعال در این فناوری از .io برای تعامل با قابلیت های I/O استفاده می کنند. این شرکت ها شامل شرکت های منبع باز و شرکت های خدمات مالی مانند شرکت های ارز دیجیتال می شوند. بسیاری از خدمات بازی های ویدئویی نیز از .io به عنوان دامنه مربوط به خود استفاده می کنند، زیرا اصطلاح io در صنعت بازی به بازی های مبتنی بر مرورگر با ویژگی های چند نفره و حداقل گرافیک اشاره دارد.

کارایی های دامنه IO

هیچ محدودیتی برای استفاده از این TLD وجود ندارد. به این ترتیب، مردم با استفاده از این پسوند با نام های دامنه خلاق شده اند. این به ویژه برای جامعه فناوری صادق است. این به این دلیل است که مردم و شرکت ها اغلب از اصطلاح ورودی / خروجی – یا بهتر است بگوییم، ورودی / خروجی استفاده می کنند. بنابراین، پسوند io توجه آنها را به خود جلب کرد.

بحث I/O و .io نیز متخصصان زیادی را به خود جذب کرده است. در اینجا چند نمونه از گروه هایی که از این پسوند استفاده می کنند آورده شده است:

-یک استارت آپ دیجیتال که محصولاتی را برای شرکت های فناوری می فروشد
-بازی های ویدیویی بر اساس مرورگر یا کنسول ساخته می شوند
-اینترنت به عنوان یک ارز دیجیتال در حال ظهور است

مزیت ها و معایب دامنه IO

مزایا:

لینک های فنی: .io در فضای فناوری و جامعه استارت آپی شناخته شده است. این امر باعث می شود بخش برای ارتباطات خارجی موثر باشد و به مردم کمک می کند تا به سرعت شرکت را بشناسند.

در دسترس بودن بیشتر: در مقایسه با سایر دامنه‌ها، مانند .com و .net، آدرس‌های .io تنها 0.6 درصد از کل دامنه‌های جهان را تشکیل می‌دهند. بنابراین، هنگام خرید نام دامنه برای یک نام تجاری موجود، این TLD بیشتر از گزینه های دیگر است.

دید گسترده موتور جستجو: Google .io را با قلمرو بریتانیایی اقیانوس هند مرتبط نمی‌کند، به این معنی که هنگام نمایش سایت‌های .io در نتایج جستجو، روی این منطقه تمرکز نمی‌کند.

نام های طبیعی: از .io برای کوتاه کردن آدرس های اینترنتی و ایجاد دامنه های به یاد ماندنی استفاده کنید.

معایب:

هزینه بالا: هزینه نام دامنه به پسوند، در دسترس بودن و محبوبیت آن بستگی دارد و io به عنوان یک دامنه برتر گرانتر از دامنه های .online، .tech یا .com است. یکی از دلایل آن محبوبیت و تقاضا در صنعت فناوری و استارت آپ ها است.

دامنه های قابل اطمینان و فراموش شدنی کم: در مقایسه با دامنه های محبوب مانند .com و .org، پسوندهای .io غیرقابل اعتماد هستند و کمتر فراموش می شوند. دارای رتبه اعتماد تنها در حدود 3.0 است و یکی از به یاد ماندنی ترین پسوندهای نام دامنه با امتیاز 28٪ است. این ممکن است به این دلیل باشد که .io جدید است و هنوز اعتماد و شهرت مشابه .com را به دست نیاورده است.

اخبار جنجالی: در مجمع الجزایر چاگوس بین بریتانیا، موریس و ایالات متحده مسائل ژئوپلیتیکی وجود دارد. این اختلاف می‌تواند بلافاصله BIOT، کد کشور ISO-3166 IO را در دامنه‌های .io غیرفعال کند، زیرا کسب‌وکارهای بریتانیا نمی‌توانند نام دامنه .eu خود را پس از برگزیت ثبت یا تمدید کنند.

سؤالات متداول

-دامنه IO متعلق به کدام شرکت هاست؟
شرکت های زیادی توسط این گروه تاسیس شده اند. دامنه های io عبارتند از canon.io، blockbuster.io و coke.io. و با کمال تعجب، حتی گوگل نیز دارای یک . دامنه io: google.io است

-مزایای دامنه .IO چیست؟
دلیل اصلی این امر – در رایانه ها، IO اغلب به عنوان مخفف ورودی / خروجی استفاده می شود. یکی را انتخاب کن. دامنه IO به هر کسی که URL شما را می‌بیند این امکان را می‌دهد که فوراً نشان دهد که از نظر فنی وارد شده‌اید. این یک نمایش تجاری عالی است که هزینه کمی دارد اما تأثیر زیادی دارد.

-آیا دامنه های .IO ایمن هستند؟ افرادی که با io آشنا نیستند ممکن است وب سایت هایی را به این TLD اضافه نکنند. همچنین ممکن است وضعیت ccTLD آن گیج کننده باشد. اما تا زمانی که یک ارائه دهنده توکن معتبر ICANN را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد گواهینامه های SSL را برای سایت خود خریداری کنید. بخش io کاملا امن است.

-آیا دامنه IO برای سئو خوب است؟
افزونه های دامنه تاثیر زیادی بر سئو دارند. پسوند دامنه چه تاثیری بر سئو دامنه دارد؟ Google سابقه درمان انواع مختلف TLD نسبت به TLD کد کشور (uk، .ru، و غیره) دارد. Google از بسیاری از دامنه‌های کد کشور (ccTLD) به عنوان سیگنالی استفاده می‌کند که Google باید صفحات وب را برای یافتن نتایج جستجو برای صفحاتی که از دامنه‌های کد کشور استفاده می‌کنند نمایش دهد. به همین دلیل است که کاربران در ایالات متحده به ندرت نتایج دامنه های بریتانیا را می بینند و به همین دلیل است که نتایج جستجو در ایرلند بیشتر از دامنه های .ie است. ما اکنون می دانیم که TLD چقدر برای وب سایت و CTR شما مهم است. برگردیم به همان سوال، آیا TLD ها بر سئوی شما تأثیر می گذارند؟ همه چیز عمدتاً به نظر کاربران بستگی دارد. این تأثیر بسته به رتبه برتر وب سایت شما و مخاطبان شما می تواند بد یا خوب باشد!

-آیا دامنه IO در گوگل ترجیح داده می شود؟ io و شاید یکی از بزرگترین مزیت های آن این باشد که گوگل آن را یک دامنه عمومی می داند و آن را یک جامعه نمی داند. این می تواند رتبه وب سایت های دارای آن دامنه را در موتورهای جستجو در سراسر جهان افزایش دهد.